Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 lipca 2024 05:39
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Powiat skarżyski

Najświeższe wiadomości i wydarzenia z powiatu skarżyskiego  – bądź na bieżąco z lokalnymi informacjami!

Koncert fundacji ''Daj Szansę''

W sobotę w Patio MCK  odbył się 30. Koncert Charytatywny Fundacji „Daj Szansę”. Koncert  pod hasłem „W drodze po marzenia” promował utalentowaną młodzież, która już na swojej drodze artystycznej ma osiągnięcia, ale wciąż doskonali swoje umiejętności, aby sięgnąć po swoje marzenia.

19.03.2013 13:10
Góry moja miłość

Są młodzi i bardzo silni. Mają jedną pasję- zdobywają góry. Skarżyszczanin i radomianin nie jedno mają już za sobą. Jednak dla nich liczy się tylko, to co przed nimi. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z alpinistami z naszego regionu. Wywiad można zobaczyć tylko na naszej antenie.

18.03.2013 17:21
Konkurs kulinarny w Skarżysku

Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku był organizatorem konkursu kulinarnego, w którym wystartowali młodzi adepci sztuki kulinarnej ze szkół o profilu gastronomicznym z Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic, Suchedniowa i Szydłowca.

18.03.2013 16:16
Wiceszefowa PiS Beata Szydło gościem naszej telewizji

Wiceprezes PiS Beata Szydło była gościem naszej telewizji podczas jej pobytu w Kielcach. Rozmawialiśmy o bieżących sprawach politycznych, votum zaufania dla rządu Donalda Tuska, propozycjach programowych Prawa i Sprawiedliwości, przyszłości lewicy w Polsce, związkach partnerskich i ubóstwie. Kwadrans Polityczny w materiale wideo poniżej.

18.03.2013 15:33
Reklama
Kolejny „Trzeźwy poranek” na świętokrzyskich drogach

Dzisiaj w godzinach porannych (5:00-8:00) na drogach województwa świętokrzyskiego przeprowadzono działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. Policjanci na terenie naszego województwa sprawdzili stan trzeźwości ponad 7 tys. kierowców. 17-stu z nich było nietrzeźwych.

18.03.2013 15:19
13 miesięcy szkolenia i gwarancja pracy w BUMARZE

31 osób będzie szkolić się w zakładzie BUMAR i przygotowywać w ten sposób do pracy w zawodach: operator obrabiarek skrawających oraz mechanik-monter maszyn i urządzeń. Po 13-miesięcznym przygotowaniu i uzyskaniu dokumentu potwierdzającego kwalifikacje, mają zapewniona pracę. Zapotrzebowanie na specjalnie wyszkolonych pracowników do Powiatowego Urzędu Pracy zgłosił sam BUMAR. Rozmawiamy na ten temat z Magdaleną Kosiec-Rykowską, rzecznikiem PUP.

18.03.2013 14:26
Akademia Holistyczna z medalami

Z Ogólnopolskiego Turnieju MMA w Sochaczewie podopieczni Brunona Sokołowskiego, Piotr Jankowski i Marcin Kołek przywieźli medale. Dodatkowo w ubiegły weekend Jankowski na Mistrzostwach Polski  K-1 w Kleszczowie wywalczył srebrny medal. Młodych wojowników i ich opiekuna odwiedziliśmy podczas zajęć.

18.03.2013 14:20
Kadeci STS w półfinale Mistrzostw Polski

Siatkarze ze Skarżyska na turniej do Kędzierzyna pojechali powalczyć. Opiekun skarżyszczan podkreślał, że STS nie jest faworytem, ale chłopcy zrobią wszystko, żeby sprawić niespodziankę. Udało się. Kadeci STS zagrają w półfinale Mistrzostw Polski w dniach od 1-3 maja w dalekim Gdańsku.

18.03.2013 14:15
Samorządy redukują zatrudnienie. Nie mają wyjścia

Rząd ponownie próbuje szukać oszczędności w administracji. Planowane są zmiany w systemie wynagradzania. Oszczędności w lokalnej administracji szukają prezydenci, burmistrzowie. Nie mają wyjścia. Sprawdziliśmy, jak polityka kadrowa wygląda w skarżyskim magistracie w dobie kryzysu.

18.03.2013 13:20
Mówią nie! Ale czy to wystarczy?

Linia kolejowa L-25 na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Skarżysko Kamienna ma zostać wyłączona. Burmistrz Końskich Michał Cichocki zaprosił na spotkanie koneckich przedsiębiorców, delegatów starostwa powiatowego, samorządowców  oraz posłankę Marzenę Okłę – Drewnowicz. Wszystko po to, żeby wypracować wspólne stanowisko dotyczące zamknięcia L-25. Spotkanie rozpoczął burmistrz Michał Cichocki.

18.03.2013 13:00
Wiceszef PiS Beata Szydło w Kielcach

Z udziałem wiceprezes PiS Beaty Szydło w Kielcach obradował wczoraj Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości. Rozmawiano o konflikcie w świętokrzyskiej organizacji. Część działaczy ugrupowania zarzuca prezesowi partii w regionie Krzysztofowi Lipcowi autorytarne kierowanie organizacją, łamanie procedur i marginalizowanie osób związanych z Przemysławem Gosiewskim - poinformowało Radio Kielce.

15.03.2013 16:10
Dyrektorka pozostanie? ''Ktoś się tutaj naoglądał Gwiezdnych Wojen''

Skarżyski starosta chce odwołać dyrektorkę Zespołu Szkół Transportowo Mechatronicznych, która sprzeciwiała się likwidacji szkoły. Radni zapowiadają, że będą jej bronić. -poinformowała Gazeta Wyborcza. Tymczasem na naszej antenie starosta tłumaczy, że to nieporozumienie. Chodzi o względy proceduralne. Jednocześnie mówi o tym, co dalej ze szkołą, którą radni postanowili zostawić. Jędrys nie widzi możliwości przeprowadzenia dużego naboru w kolejnym roku szkolnym. W przyszłym roku szkolnym ubędzie kolejnych 300 uczniów -takie są prognozy względem liczby uczniów w powiecie skarżyskim.

15.03.2013 14:50
Reklama