Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 08:38
Reklama
Reklama
Powiat skarżyski:

Skarżysko-Kamienna

Najświeższe wiadomości i wydarzenia z gminy Skarżysko-Kamienna  – bądź na bieżąco z lokalnymi informacjami!

Koronawirus w Klinice Radioterapii ŚCO. Wstrzymo przyjęcia pacjentów
Koronawirus w Klinice Radioterapii ŚCO. Wstrzymano przyjęcia pacjentów
W związku z wystąpieniem potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 u pacjentów oraz personelu medycznego Kliniki Radioterapii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii od dnia 22.10.2020 zostały wstrzymane do odwołania przyjęcia nowych pacjentów do leczenia stacjonarnego w Klinice Radioterapii oraz wizyty w poradni radioterapii (udzielane będą teleporady pacjentom wymagającym kontroli po leczeniu). Realizowane natomiast jest leczenie radioterapią w trybie ambulatoryjnym oraz leczenie pacjentów leżących w klinice i niezakażonych SARS-CoV-2. Pozostałe kliniki, działy i zakłady oraz call – center Świętokrzyskiego Centrum Onkologii pracują w trybie normalnym. W Klinice Radioterapii wdrożono procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego zgodnie z zaleceniami Zespołu Kontroli Zakażeń ŚCO, została przeprowadzona dezynfekcja, powiadomione zostały służby sanitarne. Zakażeni koronawirusem pracownicy (8) zostali skierowani na izolację domową. Zakażeni pacjenci (18) pozostają pod opieką Kliniki Radioterapii w doraźnie wydzielonym oddziale covidowym, jeden pacjent został przekazany do szpitala MSWiA. Jak informuje dr Jacek Sadowski – kierownik Kliniki Radioterapii, stan pacjentów jest dobry, zakażenie przebiega bezobjawowo. U pracowników i pacjentów kliniki są sukcesywnie wykonywane testy molekularne w kierunku wirusa SARS-CoV-2 Ponieważ od dnia 19.10 wstrzymane są również przyjęcia do leczenia stacjonarnego w Dziale Brachyterapii i Hipertermii ŚCO (z powodu potwierdzenia zakażenia koronawirusem wśród personelu medycznego działu), pacjenci wymagający pilnie leczenia w zakresie brachyterapii, teleradioterapii i radiochemioterapii będą kierowani do Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie PIB w Warszawie, Oddziału NIO w Gliwicach, Oddziału NIO w Krakowie, Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi, Szpitala w Brzozowie, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie lub innych podmiotów na terenie kraju, posiadających umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.   źródło: onkol.kielce.pl 24.10.2020 08:24
Osocze ozdrowieńców może uratować życie innych
Osocze ozdrowieńców może uratować życie innych
Zawarte w osoczu przeciwciała do wirusa SARS-CoV-2, który powoduje COVID-19, po przetoczeniu mają za zadanie zblokować namnażanie się wirusa w organizmie pacjenta z aktywnym zakażeniem. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach oraz szpitale z województwa świętokrzyskiego apelują do ozdrowieńców o oddawanie tego cennego leku. 24.10.2020 07:23
Cytomammobus zaparkował przez starostwem
Cytomammobus zaparkował przez starostwem
Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej oraz Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach zapraszają na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Badania będzie można wykonać w dniach od 23 do 29 października 2020 r. od godziny 10.00 do godziny 16.00 w cytomammobusie, który zaparkuje przed Starostwem Powiatowym przy ul. Konarskiego 20. 23.10.2020 11:11
Konkurs plastyczny „Moja Niepodległa”
Konkurs plastyczny „Moja Niepodległa”
Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa w Skarżysku- Kamiennej, Referat Edukacji Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku- Kamiennej zapraszają do wzięcia udziału w konkursie, który adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek oświaty i kultury z terenu województwa świętokrzyskiego. 23.10.2020 11:09
Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowych jednostek oraz gmin
Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowych jednostek oraz gmin
Blisko 28 tysięcy maseczek, które zostały zakupione w ramach środków pozyskanych z projektu unijnego „Stop koronawirusowi – przeciwdziałanie i zapobieganie skutkom pandemii COVID – 19 na terenie Powiatu Skarżyskiego” powiat przekaże swoim jednostkom oraz gminom. Pierwsze 4 tysiące 600 sztuk w środę, 21 października starosta Artur Berus i wicestarosta Anna Leżańska przekazali na potrzeby dzieci i pracowników Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Przystań 1” i „Przystań 2” czyli popularnego domu dziecka w Skarżysku-Kamiennej. 22.10.2020 09:36
Ulice Dzielna i Hubala do przebudowy
Ulice Dzielna i Hubala do przebudowy
Gmina ogłosiła przetarg na przebudowę ulic: Dzielnej i Hubala na osiedlu Bór w Skarżysku-Kamiennej. 22.10.2020 09:33
Kluby Seniora i DŚDS czasowo zawieszają działalność
Kluby Seniora i DŚDS czasowo zawieszają działalność
Urząd Miasta informuje, iż decyzją Wojewody Świętokrzyskiego od 22 października do 30 października zawieszona zostanie działalność Klubów Senior+ oraz Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w Skarżysku-Kamiennej. 22.10.2020 06:58
Małgorzata Wiśniewska z kolejnym sukcesem
Małgorzata Wiśniewska z kolejnym sukcesem
Małgorzata Wiśniewska sezon kończy na podium. W ostatni weekend zdobyła kolejny medal mistrzostw Polski. 21.10.2020 11:33
Trwają przygotowania do Wszystkich Świętych
Trwają przygotowania do Wszystkich Świętych
Prawdopodobnie cmentarze 1 listopada nie zostaną zamknięte. Bez względu jednak na decyzje rządu trwają coroczne przygotowania do dnia Wszystkich Świętych. Październik to czas, w którym rozpoczynają się przygotowania do dnia Wszystkich Świętych. 21.10.2020 10:44
Prace przy pomniku pamięci Powstania Styczniowego dobiegają końca
Prace przy pomniku pamięci Powstania Styczniowego dobiegają końca
Prace renowacyjne przy pomniku pamięci Powstania Styczniowego w Skarżysku-Kamiennej dobiegają końca. 20.10.2020 10:25
Koronawirus w skarżyskiej komendzie. "Jednostka funkcjonuje normalnie"
Koronawirus w skarżyskiej komendzie. "Jednostka funkcjonuje normalnie"
Od września zakażenie koronawirusem potwierdzono łącznie u 30 pracowników KPP w Skarżysku-Kamiennej - informuje Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy skarżyskiej policji. 19.10.2020 11:16
XII Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego
XII Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego
17 października w Skarżysku-Kamiennej odbył się XII Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego – znanego trenera, wychowawcy, który przez wiele lat trenował najlepszych polskich zawodników w lekkiej atletyce w biegach średnich i długich. W tym roku – z uwagi na sytuację epidemiczną – odbył się tylko bieg uliczny i wprowadzony został limit uczestników (do 250 osób). 19.10.2020 10:56
Reklama