Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 18:30
Reklama
Reklama
Powiat skarżyski:

Skarżysko-Kamienna

Najświeższe wiadomości i wydarzenia z gminy Skarżysko-Kamienna  – bądź na bieżąco z lokalnymi informacjami!

„Skarżysko-Kamienna. Miasto na szlaku”. Przegląd informacji i wydarzeń z życia miasta
„Skarżysko-Kamienna. Miasto na szlaku”. Przegląd informacji i wydarzeń z życia miasta
Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Skarżysko-Kamienna. Miasto na szlaku”. W nim przegląd informacji i wydarzeń z życia miasta. 04.06.2020 11:32
102 km/h w terenie zabudowanym
102 km/h w terenie zabudowanym
W Michniowie funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy toyoty, który znacznie, bo o ponad 50 km/h przekroczył dozwoloną prędkość. 03.06.2020 13:48
Tadeusz Sikora pokieruje Muzeum Wsi Kieleckiej
Tadeusz Sikora pokieruje Muzeum Wsi Kieleckiej
Zarząd Województwa Świętokrzyskiego powierzył obowiązki dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej Tadeuszowi Sikorze, kierownikowi Oddziału Dziedzictwa Narodowego w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Tadeusz Sikora pracował m.in. jako muzealnik w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej (2007-2019), ostatnio jako adiunkt muzealny. 03.06.2020 10:11
Coraz bliżej do rozpoczęcia II etapu przebudowy drogi powiatowej relacji Skarżysko-Kamienna – Mirzec
Coraz bliżej do rozpoczęcia II etapu przebudowy drogi powiatowej relacji Skarżysko-Kamienna – Mirzec
Podpisanie porozumienia pomiędzy powiatem skarżyskim a gminą Skarżysko Kościelne na udzielenie dotacji na realizację II etapu przebudowy drogi powiatowej relacji Skarżysko-Kamienna – Mirzec, to kolejny krok przybliżający rozpoczęcie tej wyczekiwanej przez mieszkańców Kościelnego inwestycji. Porozumienie na kwotę 830 tys. zł podpisali w poniedziałek, 1 czerwca starosta Artur Berus i wójt gminy Skarżysko Kościelne Jacek Bryzik przy udziale członka zarządu powiatu Tadeusza Bałchanowskiego oraz skarbnika gminy Magdaleny Węgłowskiej. 02.06.2020 14:03
Można korzystać z Miasteczka Ruchu Drogowego
Można korzystać z Miasteczka Ruchu Drogowego
1 czerwca ponownie otworzone zostało Miasteczko Ruchu Drogowego, znajdujące się przy ulicy Południowej w Skarżysku. Miasteczko otwierane jest codziennie o godzinie 8.00, a zamykane o godzinie 21.00. 02.06.2020 13:55
Wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej dla województwa świętokrzyskiego
Wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej dla województwa świętokrzyskiego
Ponad 15 mld złotych - tyle wynosi dotychczasowe rządowe wsparcie oferowane w ramach Tarczy Antykryzysowej. Na walkę z kryzysem wywołanym pandemią środki popłynęły także do województwa świętokrzyskiego. O wsparciu dla przedsiębiorców rozmawiano podczas wtorkowej konferencji prasowej. 02.06.2020 11:35
I Komunie Święte w czasie koronawirusa
I Komunie Święte w czasie koronawirusa
Maj to co roku miesiąc I Komunii Świętych. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczne uroczystości nie mogły się odbyć w takiej formie jak zazwyczaj. Sakrament jest jednak udzielany. 01.06.2020 11:55
Dzieci, mamy i samorządowcy. Trzy okazje do świętowania... w muzeum
Dzieci, mamy i samorządowcy. Trzy okazje do świętowania... w muzeum
Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Samorządu Terytorialnego – te trzy okazje połączyło wydarzenie, zorganizowane przez Muzeum Orła Białego w niedzielę, 31 maja. Tego dnia na placu muzeum przygotowano dla gości dodatkowe atrakcje. 01.06.2020 10:12
Areszt dla rozbójników
Areszt dla rozbójników
Dwoje mieszkańców Skarżyska w wieku 19 i 28 lat podejrzanych jest o dokonanie rozboju na 14-latku. Sprawcy najpierw pobili nastolatka, a potem zabrali mu saszetkę z telefonem. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Za popełnieniu tego rodzaju czynu sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności. 01.06.2020 08:38
W województwie potwierdzono nowe zachorowania na Covid-19
W województwie potwierdzono nowe zachorowania na Covid-19
5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w niedzielę rano w naszym regionie. 31.05.2020 08:23
…a było to tak
…a było to tak
Kolejne spotkanie ze starymi materiałami naszej stacji rozpoczynamy od uroczystej sesji, która odbyła się w sali konferencyjnej MCK w Skarżysku w marcu 2007 roku. Na tej sesji obecny był między innymi Przemysław Gosiewski. 30.05.2020 09:44
Wojewoda przekazał kolejne środki ochronne do szpitali i szkół
Wojewoda przekazał kolejne środki ochronne do szpitali i szkół
Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz rozdysponował kolejną partię środków ochronnych, które trafiły do szpitala jednoimiennego, szpitali z oddziałami zakaźnymi, zakładów opieki zdrowotnej, zespołów ratownictwa medycznego, domów pomocy społecznej, wszystkich szkół podstawowych na terenie województwa świętokrzyskiego oraz innych ośrodków. 30.05.2020 08:52
Reklama