Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 06:15
Reklama
Reklama
Powiat skarżyski:

Skarżysko-Kamienna

Najświeższe wiadomości i wydarzenia z gminy Skarżysko-Kamienna  – bądź na bieżąco z lokalnymi informacjami!

MOPS ogranicza przyjęcia interesantów
MOPS ogranicza przyjęcia interesantów
Miejski Ośrodek Pomocy w Skarżysku-Kamiennej informuje, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, od 16 marca ograniczone zostaje do odwołania przyjmowanie interesantów MOPS. Świadczeniobiorcy nieposiadający rachunku bankowego, proszeni są o otworzenie konta w dowolnym banku. Posiłek w stołówce MOPS wydawany będzie do przynoszonych przez mieszkańców pojemników na żywność.  16.03.2020 08:32
Policja apeluje: powiadamiając o zdarzeniu nie zawsze musisz to robić osobiście
W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o państwa zdrowie i bezpieczeństwo, Policja zaleca ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu. 16.03.2020 08:15
Komunikat policji dotyczący wykonywania badań trzeźwości
Policja wydaje komunikat dotyczący wykonywania badań stanu trzeźwości.  13.03.2020 13:26
Stawki za śmieci bez zmian pomimo wcześniejszej groźby podwyżki
Stawki za śmieci bez zmian pomimo wcześniejszej groźby podwyżki
Komisja przetargowa otworzyła w czwartek oferty, które zostały złożone do przetargu na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Oferty są analizowane, jednak już na tym etapie wszystko wskazuje, że opłaty za śmieci w naszym mieście nie ulegną zmianie. 13.03.2020 12:07
Zmiany w obsłudze klientów starostwa i pacjentów OLK w związku z zagrożeniem koronawirusem
Zamieszczamy komunikat starosty dotyczący zmian w obsłudze Klientów Starostwa i Pacjentów OLK w związku z zagrożeniem koronawirusem. 13.03.2020 11:57
Turniej Elita Fight 2 Night odwołany!
Turniej Elita Fight 2 Night odwołany!
28 marca w Skarżysku-Kamiennej miał się odbyć po raz drugi Turniej Elita Fight 2 Night. Turniej walk MMA miał być połączony z pokazami gimnastycznymi i artystycznymi. 13.03.2020 11:12
Od 16 marca zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta
W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i w trosce o zachowanie profilaktyki, od najbliższego poniedziałku Urząd Miasta będzie czasowo pracował w trybie specjalnym. Petenci będą obsługiwani przez merytorycznych pracowników urzędu na parterze budynku, w Biurze Obsługi Interesanta. Jednocześnie UM przypomina mieszkańcom o możliwości elektronicznego załatwiania spraw urzędowych. W razie pytań i wątpliwości, zachęca też do kontaktu telefonicznego. 13.03.2020 09:16
Program inwestycyjny dla obwodnicy Wąchocka podpisany
Program inwestycyjny dla obwodnicy Wąchocka podpisany
Wąchock po 12 latach ma szansę na obwodnicę. Wiceminister infrastruktury Rafał Weber w obecności parlamentarzystów i władz samorządowych Starachowic podpisał program inwestycyjny dla obwodnicy Wąchocka w ciągu drogi krajowej nr 42. 12.03.2020 14:05
Apel prezydenta do dzieci i młodzieży oraz osób starszych: zostańcie w domach
Apel prezydenta do dzieci i młodzieży oraz osób starszych: zostańcie w domach
Do młodzieży, dzieci i rodziców, a także seniorów apeluje prezydent miasta Konrad Krönig. Do dzieci i młodzieży o to by najbliższe dwa tygodnie nie były traktowane jak okres ferii, do osób starszych zaś o to, by unikały dużych skupisk ludzkich i zrezygnowały z uczestnictwa m.in. w mszach świętych. 12.03.2020 13:40
Urzędy w stanie gotowości w związku z koronawirusem
Urzędy w stanie gotowości w związku z koronawirusem
W ślad za ogłoszoną przez przedstawicieli rządu decyzją o zawieszeniu działalności placówek oświatowych, kulturalnych czy sportowych na terenie całego kraju odbyły się spotkania z dyrektorami placówek, zarówno na terenie powiatu, jak i gminy. Wdrażane są też kolejne działania związane z możliwością pojawienia się koronawirusa w regionie. 12.03.2020 13:28
Przy skarżyskim szpitalu stanął namiot izolatka 
Namiot będzie spełniał funkcję polowej izby przyjęć dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. 11.03.2020 17:15
Uczniowie ZST po powrocie z Hiszpanii pod nadzorem sanepidu
Uczniowie ZST po powrocie z Hiszpanii pod nadzorem sanepidu
Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Technicznych im. Armii Krajowej w Skarżysku-Kamiennej w sobotę wrócą z wycieczki do Hiszpanii. Przebywają tam wspólnie z dyrektorem szkoły, Januszem Maciejewskim. Kilkunastoosobowa grupa po powrocie ma zostać objęta nadzorem sanepidu. 11.03.2020 14:40
Reklama