Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 13:20
Reklama
Reklama

Nasze programy

Poznaj nasze produkcje – programy Telewizji Świętokrzyskiej: reportaże, wywiady, audycje lokalne.

Będą nowe przystanki w Końskich i znacznie ich przybędzie
Będą nowe przystanki w Końskich i znacznie ich przybędzie
Ostatnim elementem ogromnego projektu Mobilności Miejskiej w Końskich, w skład którego wchodziło między innymi uruchomienie komunikacji publicznej, jest zakup i wymiana przystanków autobusowych. Z ogłaszanymi, kolejnymi przetargami gmina miała ogromny problem, bo nie było chętnych na wykonanie takiej inwestycji. Ostatni czwarty przetarg zakończył się sukcesem, choć kwota, za którą zostanie zrealizowane zadanie, znacznie przekracza oczekiwania gminy. Ogromny projekt Mobilność Miejska w Końskich dobiega Końca. Gmina w ramach projektu miedzy innymi wybudowała ulicę Mostową, Centrum Przesiadkowe, uruchomiła komunikację publiczną i zakupiła autobusy do przewozu pasażerów. Ostatnim elementem całego projektu został zakup i wymiana przystanków autobusowych. Okazało się jednak, że przetargi nie cieszyły się zainteresowaniem wykonawców. W ostatnim, czwartym przetargu wpłynęła jedna oferta, firmy która specjalizuje się w tego typu pracach, ale jest znacznie wyższa od zakładanej przez gminę . Przystanki mają być nowoczesne i estetyczne. Gmina zamierza rozpocząć wymianę przystanków od tych, które są najbardziej obciążone. Oprócz wymiany przystanków istniejących, w planach gminnych jest także utworzenie nowych przystanków w miejscach,  które mieszkańcy gminy wskazywali w konsultacjach społecznych. 15.09.2021 07:02
Wydanie z dnia 14 09 2021
Wydanie z dnia 14 09 2021
Włącz play aby uruchomić program. 14.09.2021 16:00
Wydanie z dnia 14 09 2021
Wydanie z dnia 14 09 2021
Włącz play aby uruchomić program. 14.09.2021 15:30
Będzie dużo miodu w Końskich, a i cień pojawi się na placach zabaw
Będzie dużo miodu w Końskich, a i cień pojawi się na placach zabaw
Z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w gminie Końskie zostanie posadzonych kilkaset sadzonek drzew miododajnych. Głównie będą to lipy i klony. Miejsca posadzeń są już znane. 14.09.2021 06:08
Wydanie z dnia 13 09 2021
Wydanie z dnia 13 09 2021
Włącz play aby uruchomić program. 13.09.2021 16:00
Wydanie z dnia 13 09 2021
Wydanie z dnia 13 09 2021
Włącz play aby uruchomić program. 13.09.2021 15:30
Wydanie z dnia 11 / 12 09 2021
Wydanie z dnia 11 / 12 09 2021
Włącz play aby uruchomić program. 11.09.2021 16:00
Wydanie z dnia 11 / 12 09 2021
Wydanie z dnia 11 / 12 09 2021
Włącz play aby uruchomić program. 11.09.2021 15:30
Wydanie z dnia 10 09 2021
Wydanie z dnia 10 09 2021
Włącz play aby uruchomić program. 10.09.2021 16:00
Wydanie z dnia 10 09 2021
Wydanie z dnia 10 09 2021
Włącz play aby uruchomić program. 10.09.2021 15:30
Wydanie z dnia 09 09 2021
Wydanie z dnia 09 09 2021
Włącz play aby uruchomić program. 09.09.2021 16:00
Wydanie z 14 10 2021
Wydanie z 14 10 2021
Włącz play aby uruchomić program. 09.09.2021 15:30
Reklama