Przejdź do głównych treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do głównego menu
Facebook.com
Instagram.com
Youtube.com
poniedziałek, 22 czerwca 2026 16:02
Ułatwienia dostępności
Zaloguj się
Przełącz menu
Reklama
Kontakt
Zamknij menu
Kielce
Region
Powiat Kielecki
Skarżysko-Kamienna
Końskie
Jędrzejów
Pińczów
Busko-Zdrój
Włoszczowa
Ostrowiec Św.
Starachowice
Studio
Gość dnia
Kwadrans Polityczny
Kraj
Programy
Kultura
Kronika policyjna
O nas
Telewizja Świętokrzyska
Kontakt
Reklama w Telewizji
Pokaż pozostałe elementy menu
ZOBACZ:
80 lat Klubu Piłkarskiego Zryw Skroniów uczczone turniejem
Budowa S74 w Kielcach nabiera tempa
Człowiek nie umiera, dopóki ktoś o nim pamięta. Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej oddali hołd poległym.
Wiceminister Zdrowia z wizytą w świętokrzyskim
Kielecki Teatr Tańca przyciągnął studentów z całej Polski
Pamiętaj o EKUZ przed wakacjami
Dni Chmielnika 2026. Przed mieszkańcami ponad tydzień atrakcji i wielki finał z Mateuszem Ziółko
Świętojanki 2026 w Suchedniowie już niedługo!
Ruszają zapisy na II edycję rajdu rowerowego Green Velo
Reklama
Reklama
Strona główna
Artykuły
Nasze programy
Nasze programy
Poznaj nasze produkcje – programy Telewizji Świętokrzyskiej: reportaże, wywiady, audycje lokalne.
Wybierz kategorię
Kielce
Kraj
Powiat kielecki
Powiat skarżyski
Powiat konecki
Powiat jędrzejowski
Powiat włoszczowski
Powiat pińczowski
Powiat buski
Powiat ostrowiecki
Powiat starachowicki
Nasze programy
Kultura
Kronika policyjna
Nasze programy
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Filtruj
Reset
Wydanie z 12 08 2021
Włącz play aby uruchomić program.
12.08.2021 15:30
Wydanie z dnia 12 08 2021
Włącz play aby uruchomić program.
12.08.2021 15:30
Wydanie z dnia 12 08 2021
Włącz play aby uruchomić program.
12.08.2021 15:05
Ruszyły prace przy rewitalizacji koneckiego parku
Rewitalizacja parku miejskiego, to jeden z elementów większego projektu pod nazwą Rewitalizacja Centrum Końskich. Dziś patrząc na Końskie ma się wrażenie, że miasto stanowi wielki plac budowy. Do trwających już prac na koneckim rynku doszły kolejne roboty w parku. Na początku wykonawca zajął się parkową altaną.
12.08.2021 09:52
Wydanie z dnia 11 08 2021
Włącz play aby uruchomić program.
11.08.2021 15:30
Wydanie z dnia 11 08 2021
Włącz play aby uruchomić program.
11.08.2021 15:30
Wydanie z dnia 11 08 2021
Włącz play aby uruchomić program.
11.08.2021 15:04
Wydanie z dnia 10 08 2021
Włącz play aby uruchomić program.
10.08.2021 15:30
Wydanie z dnia 10 08 2021
Włącz play aby uruchomić program.
10.08.2021 15:02
Wydanie z dnia 09 08 2021
Włącz play aby uruchomić program.
09.08.2021 15:30
Wydanie z dnia 09 08 2021
Włącz play aby uruchomić program.
09.08.2021 15:02
Muzykanty i Przegląd KGW. Tak bawiono się w niedzielę w Końskich
Zakończył się II Konecki Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich Tradycja Kołem Gospodyń Się Toczy. Cykl spotkań z doskonałym swojskim jadłem, muzyką, tradycjami i napitkiem to organizacyjny sukces Miejsko Gminnego Domu Kultury oraz Urzędu Miasta w Końskich. Trzecia finałowa odsłona przeglądu połączona została z kolejna edycją Muzykantów, konkursem dla kapel ludowych, solistów i instrumentalistów, co jeszcze podniosło rangę imprezy. Na placu w parku miejskim bawiło się wielu konecczan, a pogoda dopisała. Końskie w niedzielę stały się ludową stolicą Polski Południowej. Na scenie letniej w parku miejskim odbyła się kolejna edycja Muzykantów przegląd kapel, solistów i instrumentalistów nie tylko z naszego regionu, ale także z sąsiednich województw. Od wczesnych godzin porannych jury przysłuchiwało się wykonawcom i próbowało wyłonić najlepszych w poszczególnych kategoriach. Podczas niedzielnej imprezy poznaliśmy także laureatów II Koneckiego Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich Tradycja Kołem Gospodyń Się Toczy. Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański był pod dużym wrażeniem poziomu na jakim stał przegląd. Wszystkie wyniki zarówno w konkursie Muzykanty jak i w II Koneckim Przeglądzie Kół Gospodyń Wiejskich Tradycja Kołem Gospodyń Się Toczy podajemy poniżej. Kapele Stanisława Wlazło z Wieniawy i „Działoszacy” z Działoszyc to zwycięzcy koneckich „Muzykantów 2021”. W kategorii solistów – instrumentalistów pierwszej nagrody nie przyznano.Siedmioro solistów – instrumentalistów oraz 15 kapel wzięło udział w XVI Koneckim Przeglądzie Kapel i Solistów – Instrumentalistów Ludowych „Muzykanty 2021” organizowanym przez Miejsko – Gminny Dom Kultury w Końskich. Przy pięknej aurze w niedzielę 8 sierpnia publiczność doskonale się bawiła w koneckim parku nie tylko nucąc skoczne piosenki, ale także tańcząc polki czy oberki. Muzyków przez wiele godzin oceniało jury w składzie: Anna Rutkowska – pracownik Zbiorów Fonograficznych Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, gdzie zajmuje się głównie muzyką tradycyjną; Remigiusz Mazur – Hanaj – muzyk, etnograf, animator kultury, publicysta, współtwórca ruchu Domów Tańca oraz wielu przedsięwzięć edukacyjnych i artystycznych związanych z muzyką ludową; Leszek Ślusarski – muzyk związany od ponad 40 lat z Polskim Radiem Kielce, propagator dobrej muzyki. Znawca i miłośnik folkloru, zwłaszcza z regionu świętokrzyskiego. W kategorii solistów – instrumentalistów jurorzy nie przyznali pierwszego miejsca. Drugie zajął Stanisław Piekarski z Opoczna, trzecie Barbara Branicka z Rawy Mazowieckiej. Wyróżnienia zdobyli Jan Kusa z Włoszczowy i Mirosław Stańczyk z Opoczna. W kategorii zespołów pierwsze miejsce ex aequo zdobyły: Kapela Stanisława Wlazło z Wieniawy oraz „Działoszacy” z Działoszyc. Obydwa zespoły otrzymały po 1000 złotych oraz statuetki Janka Muzykanta autorstwa skarżyskiego artysty Andrzeja Kozłowskiego. Drugie miejsce przyznano, także ex aequo, Kapeli Józefa Kowalczyka z Sadkowic i Kapeli Stanisława Piekarskiego z Opoczna. Zespoły otrzymały po 750 zł.Trzecie miejsce ex aeqo otrzymały Kapela Macieja Ulewińskiego ze Skarżyska Kościelnego oraz Kapela Jana Fokta z Jagodna. Nagrody wynosiły po 500 zł. Wyróżnienia po 300 zł otrzymali: Kapela Morki z Ożarowa, Kapela Wiesławy Gromadzkiej ze Skrzynna i Kapela Czesława Wojsława z Jędrzejowa.Nagrodą Specjalna Burmistrza Miasta i Gminy Końskie (1000 zł) – Koło Gospodyń Wiejskich „Alebabki” z WincentowaI etap „Bukiety z kwiatów”Kategoria: Wianek weselny panny młodej:I miejsce: KGW „Alebabki” z WincentowaII miejsce: KGW „Gatniczanki” z GatnikIII miejsce: KGW „Pod Dębami” Piła/SzabelniaKategoria: Wianek weselny druhnyI miejsce: KGW „Alebabki” z WincentowaII miejsce: KGW „Cepterki” z ModliszewicIII miejsce: KGW PrzybyszowyKategoria: Bukiet weselny panny młodejI miejsce: KGW „Gatniczanki” z GatnikII miejsce: KGW „Pod Dębami” Piła/SzabelniaIII miejsce: KGW „Koniczynka” z ProćwinaWyróżnienia: KGW Nieświń, KGW Rogów, KGW Nieświń.II etap „Babcine przyprawy jako dodatek do tradycyjnych potraw”Naturalne przyprawy z lasów i łąkI miejsce: KGW „Gatniczanki” z GatnikII miejsce: KGW „Cepterki” ModliszewiceIII miejsce: ex aequo KGW Przybyszowy i KGW „Pod Dębami” Piła/SzabelniaWyróżnienia: KGW Sworzyce, KGW Nieświń, KGW Nałęczów, KGW Dziebałtów.Program artystycznyI miejsce: KGW „Alebabki” z WincentowaII miejsce: KGW „Cepterki” z ModliszewiceIII miejsce: ex aequo KGW Dziebałtów i KGW KornicaWyróżnienie: KGW NieświńPonadto jurorzy przyznali nagrody specjalneNagrodę publiczności: ex aequo KGW „Cepterki” z Modliszewic i KGW NieświńNagrodę za pomysłowość: ex aequo KGW „Cepterki” z Modliszewic i KGW „Gatniczanki” z GatnikNagrodę za przedstawienie receptury i walory smakowe potraw: ex aequo KGW „Cepterki” z Modliszewic” i KGW „Rogowianka” z RogowaNagrodę za oryginalność i innowacyjność: KGW „Pod Dębami” Piła/SzabelniaZa pierwsze miejsca przyznano nagrody w wysokości 800 zł, za drugie 600 zł, za trzecie 400 zł, za wyróżnienia 200 zł. Za nagrody specjalne koła odebrały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.Źródło: MGDK w Końskich
08.08.2021 19:53
poprzednia
1
...
264
265
266
267
268
269
270
...
następna
Reklama
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Poprzednie
Następne
Liczymy na geotermię
Data dodania artykułu:
16.06.2026
SIM SMS z pełną listą lokatorów
Data dodania artykułu:
19.06.2026
Mieszkańcy Wodzisławia mogą już korzystać z nowej, większej placówki medycznej
Data dodania artykułu:
16.06.2026
Magiczne świętowanie Nocy Kupały nad zalewem Bernatka
Data dodania artykułu:
21.06.2026
Nowa Fala w Kielcach
Data dodania artykułu:
16.06.2026
Zobacz więcej
Reklama
Reklama