reklama

/>

Dobry materac jest niezbędny do komfortowego snu. Sprawdź jaki materac wybrać!

Dobry materac jest niezbędny do komfortowego snu. Sprawdź jaki materac wybrać! Dobry materac jest niezbędny do komfortowego snu. Sprawdź jaki materac wybrać!

Komfort snu w znacznej mierze uwarunkowany jest jakościowym podłożem. Najlepszym wyborem zawsze będzie klasyczne łóżko oraz materac dobrany nie tylko do konkretnych potrzeb, ale również do indywidualnych preferencji użytkownika.

Jaki materac będzie odpowiedni?

Materac powinien bardzo dobrze dopasować się do kształtu ciała użytkownika, ponieważ tylko wtedy jest w stanie być odpowiednim podparciem dla kręgosłupa. Powinien również zapewnić prawidłową wentylację, która pozwala zachować wysoką higienę snu - a tym samym umożliwia bezproblemowe zasypianie oraz całonocny wypoczynek bez niepotrzebnych wybudzeń.

Aby materac mógł odpowiednio wspierać sylwetkę, musi być dopasowany do warunków użytkownika i jego preferencji. Pierwszą rzeczą, jaką warto określić, jest twardość podłoża. Zbyt miękkie spowoduje zapadanie się sylwetki i tym samym spotęguje nienaturalne ułożenie kręgów. Z kolei zbyt twarde podłoże może znacząco uciskać narządy wewnętrzne, co może doprowadzić nawet do problemów z oddychaniem i złego przepływu krwi. Parametr twardości oznaczany jest najczęściej symbolami H1, H2, H3 i H4, przy czym pierwszy oznacza materac miękki, a kolejne: średni, twardy i bardzo twardy. Materace miękkie rekomendowane są osobom ważącym do 60 kilogramów, materace średnie osobom o wadze do 80 kg, natomiast materace twarde dedykowane są osobom o wadze powyżej 80 kg.

Innowacyjne podłoża do snu ukształtowane są dodatkowo w strefy twardości - w przypadku materacy Hilding jest ich aż 7. Oznacza to, że w określonych strefach wsparcie jest znacznie mocniejsze (np. w okolicach bioder) niż w innych (np. nogi) - a to przekłada się na jeszcze lepsze podparcie kręgosłupa i utrzymanie go w naturalnej pozycji przez całą noc. Trzeba pamiętać, że właściwe ułożenie ciała podczas odpoczynku ma bardzo duży wpływ na jakość snu - jeżeli po nocy mięśnie nadal są napięte, a ciało obolałe i bez energii, może to wskazywać na nieodpowiednie podłoże.

Gdzie szukać dobrego materaca?

Na rynku znajduje się dość szeroka oferta materacy z wkładem lateksowym, piankowym czy sprężynowym. Stawiając na jakość warto zapoznać się z ofertą SennaMaterace.

Dobrym kierunkiem poszukiwań może być model, który będzie reagował ciepło i nacisk - taki materac zdecydowanie pomoże w zniwelowaniu napięcia mięśniowego, zmniejszeniu bólów pleców oraz w poprawie higieny snu. Dlatego godnym polecenia produktem będzie materac Hilding Conga. Zastosowane do produkcji pianki wysokoelastyczne HR powodują, że wkład cechuje się dużą elastycznością, co czyni podłoże bardziej sprężyste i odporne na ciężar. Siedem stref twardości powoduje, że każda z części ciała będzie mieć zapewnione odpowiednie podparcie - dodatkowo, w strefie ramion po jednej stronie materaca, zastosowano rozwiązanie w postaci połączonych ze sobą pianek FloFom i Visco, które są bardzo czułe na temperaturę, dlatego rozluźniają napięcie w okolicach karku i barków, a także łagodzą dolegliwości bólowe. Pianka FloFom posiada właściwości chłodzące, które podniosą komfort snu latem, z kolei pianka Visco dobrze utrzymuje temperaturę ciała, nie pozwalając na jego wychłodzenie.

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowe rozwiązania zastosowane w marce prywatnej Sleepmed.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •