reklama

/>

Montaż wanny akrylowej. Instrukcja krok po kroku

Montaż wanny akrylowej. Instrukcja krok po kroku Montaż wanny akrylowej. Instrukcja krok po kroku

Najczęściej wybieranymi wannami są wanny akrylowe. Mogą być one klasyczne kwadratowe lub narożne, a także symetryczne i asymetryczne. Wannę w łazience zamontujemy samodzielnie. Jest to czynność łatwa, która nie wymaga pomocy fachowca. Ważne jest jednak postępowanie według kilku wskazówek i zasad. Wannę oraz miejsce montażu należy wcześniej odpowiednio przygotować, następni podłączyć instalację hydrauliczną i dobrze ustawić wannę, po czym ją obudować.

Przygotowanie wanny do montażu

Kiedy wanna jest już wybrana i kupiona, a nawet znajduje się w Twojej łazience, należy obrócić ją do góry dnem w celu wyznaczenia środka jej szerokości. W ten sposób postępujemy na obu jej końcach, po czym łączymy je ze sobą. Powstaje wówczas oś wzdłużna. Na jednym i drugim końcu zaznaczamy teraz położenie szyn, będą dwie. Musimy wziąć pod uwagę kształt wanny, ponieważ to właśnie on decyduje o odległości między szynami, a także o odległości, jaka znajduje się między każdą z szyn, a otworem spustowym.

W wyznaczonych miejscach układamy szyny, po czym mocujemy je za pomocą wkrętów. Należy zachować szczególną ostrożność, aby nie przewiercić wanny. W powstałych otworach umieszczamy nóżki, następnie nakładamy na nie podkładki i przykręcamy nakrętki, które posłużą Ci następnie do wypoziomowania wanny i ustawienia jej na odpowiedniej wysokości.

Montaż instalacji hydraulicznej i poziomowanie wanny

Teraz możesz zamontować syfon. Kupując go, zwróć uwagę na to, czy jest kompatybilny z Twoją wanną oraz instalacją hydrauliczną w łazience. Syfon łączymy z otworem przelewowym. Wannę odwracamy tak, żeby stała na nóżkach i ustawiamy ją w taki sposób, aby otwór odpływowy znajdował się możliwie jak najbliżej kanalizacji. Wanna jest już we właściwej pozycji, trzeba ją jeszcze wypoziomować. Musi ponadto znaleźć się na odpowiedniej wysokości, aby syfon nie miał bezpośredniego kontaktu z podłożem. Przydadzą Ci się teraz zamocowane na nóżkach nakrętki.

Kiedy wanna jest już na odpowiedniej wysokości, na ścianie zaznaczamy jej górną krawędź. Musimy ją teraz na moment odstawić, aby zamontować na ścianie uchwyty. Potrzebne do tego będą nam kołki rozporowe. Na zaczepach opieramy wannę i przyłączamy syfon do kanalizacji.

Obudowa wanny akrylowej

Wannę akrylową musimy jeszcze obudować. Możemy to zrobić tradycyjną metodą murowaną lub też wykorzystać w tym celu płyty gipsowo-kartonowe. Następnie pokrywamy je płytkami łazienkowymi w wybranym wzorze i kolorze. Płytki łazienkowe mogą być w kolorze podłogi lub ścian, bądź też się z nimi kontrastować, w ten sposób wyróżnimy wannę. Innym sposobem na obudowę wanny jest wykorzystanie gotowych paneli i płyt meblowych ze schowkami. W ten sposób zyskujemy dodatkowe meble łazienkowe z miejscem do przechowywania, co ma ogromne znaczenie w przypadku niewielkiego metrażu łazienki.

Warto jeszcze pamiętać, że miejsce styku krawędzi wanny ze ścianami trzeba zasilikonować, czyli zabezpieczyć przed wilgocią. W tym celu zabezpieczamy taśmą malarską wannę i płytki łazienkowe, po czym nanosimy spoinę.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •