reklama

reklama

/>

 

/>

Jak sprawdzić, czy samochód jest ubezpieczony?

Jak sprawdzić, czy samochód jest ubezpieczony? Jak sprawdzić, czy samochód jest ubezpieczony?

Należy pamiętać, że poruszanie się pojazdem bez ważnego ubezpieczenia komunikacyjnego OC jest zabronione i grozi za to kara. O ile sprawdzenie ważności polisy własnego pojazdu jest łatwe, to jak to zrobić w przypadku zakupu używanego auta? Dowiedz się, jak sprawdzić, czy samochód ma ważne ubezpieczenie.

Jakie grożą kary za brak ubezpieczenia komunikacyjnego OC?

Wyobraź sobie taką sytuację – kupujesz samochód używany, sprzedający zapewnia Cię, że jest on ubezpieczony, jednak nie umie znaleźć potwierdzenia zawarcia polisy. Wierzysz jednak mu na słowo i czekasz, aż dośle Ci później skan ubezpieczenia. W międzyczasie poruszasz się samochodem, aż dochodzi do kontroli policji. Niestety, ale okazuje się, że Twój samochód już nie jest ubezpieczony. Co wtedy? Informacja o braku ubezpieczenia zostanie przekazana bezpośrednio do UFG. W takiej sytuacji może zostać nałożona kara za brak OC samochodu osobowego w wysokości:

• 1200 zł – do 3 dni,

• 3010 zł – od 4 do 14 dni,

• 6020 zł – powyżej 14 dni.

Warto również pamiętać, że niemożliwa jest rejestracja samochodu bez ważnego ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Dlatego lepiej sprawdzić wcześniej, czy pojazd ma polisę.

Kolizja a ubezpieczenie komunikacyjne OC – jak sprawdzić polisę sprawcy szkody

Kolejną sytuacją, w której warto zweryfikować czy samochód jest ubezpieczony, jest uczestnictwo w kolizji. Jak sprawdzić, czy auto ma OC? Możesz to zrobić za pomocą kilku kroków:

• wejdź na stronę internetową Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego,

• podaj numer rejestracyjny pojazdu lub VIN,

• uzupełnij kod weryfikacyjny, aby przejść do raportu.

Tylko chwilkę zajmuje podanie tych danych, w zamian otrzymasz informację na temat numeru polisy samochodu oraz jej ważności. Warto pamiętać, że uzyskany raport jest ważny na dzień wysłania zapytania. Dlatego nie zwlekaj i podczas udziału w kolizji od razu sprawdź, czy sprawca ma ważne ubezpieczenie komunikacyjne OC.

Kończy się polisa? Zadbaj o korzystne ubezpieczenie OC samochodu

Jeśli niedługo kończy się ważność polisy OC Twojego auta, zadbaj zawczasu o uzyskanie atrakcyjnej oferty na dobre ubezpieczenie. Możesz to zrobić w tradycyjny sposób, odwiedzając siedziby towarzystw ubezpieczeniowych. Jednak takie wyjście jest czasochłonne i wymaga samodzielnego zbierania danych. Znacznie łatwiej znajdziesz ofertę na ubezpieczenie OC samochodu, korzystając z internetowych porównywarek. W ten sposób możesz:

• w ciągu kilku minut otrzymać zestawienie od kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych jednocześnie,

• sprawdzić warunki polis OC bez wychodzenia z domu oraz w dowolnie wybranej porze dnia lub nocy,

• kupić i zapłacić ubezpieczenie przez internet.

Takie rozwiązanie jest korzystne dla każdego, gdyż pozwala na oszczędność czasu. Do tego mając jasne zestawienie kilkunastu ofert na OC komunikacyjne samochodu, łatwo znajdziesz polisę z najatrakcyjniejszymi warunkami dla siebie. To świetny sposób na znalezienie taniego i dobrego ubezpieczenia samochodu. Unikniesz też dotkliwych kar za brak obowiązkowego OC.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •