Informator o gospodarce odpadami - Telewizja Świętokrzyska

Odpady wielkogabarytowe - co to jest i jak z nimi postępować?

Nie wszystkie wytworzone przez mieszkańców odpady ze względu na swój rozmiar, wagę czy skład mogą być wyrzucane do pojemników czy kontenerów na śmieci. Odpady wielkogabarytowe oraz elektrośmieci odbierane są osobno, według obowiązującego harmonogramu. Przypominamy więc, czym są wielkogabaryty i jak z nimi postępować.

Czytaj dalej...

Odpady, których nie odbierze od nas firma komunalna

Odpady poremontowe (między innymi gruz, zerwane tapety, zdemontowane okna, czy ceramika) nadal często wyrzucane są przez mieszkańców przy kontenerach na śmieci lub w altanach śmietnikowych. W ten sposób tworzą się nielegalne wysypiska śmieci – często w centrum osiedla. Jak więc postępować z tego rodzaju odpadami, by pozbyć się ich legalnie i bezproblemowo?

Czytaj dalej...

Stop! Nie zaśmiecaj osiedla, bo dostaniesz mandat

Powszechnie panujący przy wielu altanach śmietnikowych bałagan przeszkadza mieszkańcom, a świadomość problemu mają także władze miasta. Przypominanie o tym, że właściciele terenu są zobowiązani do dbania o porządek, nie zawsze przynosi pożądany rezultat, dlatego Urząd Miasta wysłał pisemne monity do wspólnot mieszkaniowych i Spółdzielni Mieszkaniowej, na terenie których występuje problem z bałaganem wokół altan śmietnikowych.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •