reklama

reklama

/>

reklama

/>

Odpady, których nie odbierze od nas firma komunalna

Odpady, których nie odbierze od nas firma komunalna

Odpady poremontowe (między innymi gruz, zerwane tapety, zdemontowane okna, czy ceramika) nadal często wyrzucane są przez mieszkańców przy kontenerach na śmieci lub w altanach śmietnikowych. W ten sposób tworzą się nielegalne wysypiska śmieci – często w centrum osiedla. Jak więc postępować z tego rodzaju odpadami, by pozbyć się ich legalnie i bezproblemowo?

Przypominamy mieszkańcom remontującym lub planującym remont mieszkania, że odpady budowlane i rozbiórkowe nie mogą być wyrzucane do pojemników na odpady komunalne, ani też gromadzone przy altanach i kontenerach.

Osoby, które do remontu lub prac budowlanych wynajmują firmę, nie muszą martwić się o uprzątniecie gruzu betonowego czy ceglanego, materiałów ceramicznych, tapet, waty szklanej, styropianu i innych tego typu odpadów remontowych i rozbiórkowych. Ich zagospodarowanie jest obowiązkiem firmy zatrudnionej do pracy.

Mieszkańcy, którzy remont wykonują samodzielnie mają dwa sposoby na zagospodarowanie powstałych odpadów poremontowych i rozbiórkowych. Po pierwsze – można zamówić bezpłatny pojemnik na takie odpady.

Dostosowanie się do obowiązujących zasad pozwoli uniknąć powszechnie panującego przy wielu altanach śmietnikowych bałaganu. Wystawiony tam gruz nie będzie zabrany przez firmę przyjeżdżającą po odpady – ponieważ ta zgodnie z przepisami zabiera odpady jedynie z pojemników, czy kontenerów. Za porządek wokół pojemników, czy całej altany śmietnikowej odpadają właściciele terenu i to właśnie na nich ciąży obowiązek uprzątnięcia powstałego bałaganu.

Źródło: UM w Skarżysku-Kamiennej

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •