reklama

reklama

/>

reklama

/>

Odpady wielkogabarytowe - co to jest i jak z nimi postępować?

Odpady wielkogabarytowe - co to jest i jak z nimi postępować?

Nie wszystkie wytworzone przez mieszkańców odpady ze względu na swój rozmiar, wagę czy skład mogą być wyrzucane do pojemników czy kontenerów na śmieci. Odpady wielkogabarytowe oraz elektrośmieci odbierane są osobno, według obowiązującego harmonogramu. Przypominamy więc, czym są wielkogabaryty i jak z nimi postępować.

Odpady wielkogabarytowe to: meble (np. stoły, szafy, krzesła, sofy), dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, elementy wyposażenia wnętrz, rowery, zabawki dużych rozmiarów, opony, a także urządzenia zasilane elektrycznie (np. lodówki, telewizory, pralki).

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą natomiast: wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne (takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety), jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe.

Obiór odpadów wielkogabarytowych w Skarżysku odbywa się zgodnie z ustalonym harmonogramem: w budynkach jednorodzinnych organizowany jest raz na kwartał - w marcu, czerwcu, wrześniu i grudniu, natomiast w przypadku budynków wielorodzinnych odbiór odbywa się raz w miesiącu – dokładnie w każdy ostatni wtorek miesiąca.

Odpady wielkogabarytowe należy przygotować i wystawić do odbioru bezpośrednio przed datą ich zbiórki. Wystawianie (szczególnie przy zabudowie wielorodzinnej) starych mebli czy zużytego sprzętu elektrycznego na długo przed planowaną datą odbioru powoduje zaleganie odpadów przy altanach śmietnikowych.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •