reklama

reklama

/>

reklama

/>

Krem przeciwzmarszczkowy - jak wybrać najlepszy dla swoich potrzeb?

Krem przeciwzmarszczkowy - jak wybrać najlepszy dla swoich potrzeb? Krem przeciwzmarszczkowy - jak wybrać najlepszy dla swoich potrzeb?

Skóra zaczyna się starzeć już od 25. roku życia, dlatego tak ważne jest szybkie wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji pod tym kątem. Z wiekiem będziemy potrzebować coraz bardziej intensywnej pielęgnacji anti-aging. W tym procesie z pewnością wspomoże nas krem przeciwzmarszczkowy. Jak wybrać najlepszy, który będzie dostosowany do naszych potrzeb? Podpowiadamy.

Krem przeciwzmarszczkowy - kiedy warto zacząć go stosować?

Procesy starzeniowe w skórze zaczynają zachodzić już od 25. roku życia. Wtedy też ubywa z niej kolagenu, czyli podstawowego białka budulcowego, które odpowiedzialne jest za jej jędrność, gładkość i sprężystość. Wiele badań wykazuje, że od tego momentu ubytek w skali roku wynosi około 1%. Wraz z upływem lat uwydatniają się pierwsze zmarszczki mimiczne, zwłaszcza wokół oczu. Skóra tam jest niezwykle cienka i delikatna. Z tego też powodu warto wprowadzić taką pielęgnację dosyć wcześnie.

W przypadku skóry młodej takie produkty będą miały działanie zapobiegawcze niż naprawcze, jednak warto je stosować. Z tego powodu tak ważny jest odpowiedni dobór kosmetyku, jakim jest najlepszy krem nawilżający. Kosmetyki dla młodszych osób będą zawierać składniki, które dodatkowo działają antyoksydacyjnie relaksująco. Z kolei dla cery dojrzałej z widocznymi objawami starzenia się lepiej sprawdzą się preparaty wypełniające oraz poprawiające napięcie skóry.

Jakie składniki powinny być w składach kremów przeciwzmarszczkowych?

W dobrym kremie przeciwzmarszczkowym warto jest zwracać uwagę na składniki, które są w nim zawarte. Bardzo ważna jest witamina C, która jest najlepiej przebadana w kierunku działania przeciwstarzeniowego. Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, co bezpośrednio prowadzi do zagęszczenia i rozświetlenia szarej i zmęczonej cery. Ujednolica również jej koloryt, a także wykazuje właściwości zapobiegające starzeniu się skóry pod wpływem stresu oksydacyjnego.

Kolejnym elementem powinien być kwas hialuronowy. Jest bowiem naturalnym składnikiem naszej skóry, lecz jego ilość wraz z wiekiem stopniowo się zmniejsza. Powoduje to znaczne zwiotczenie skóry, a także jej przesuszenie. Jest on jedną z najbardziej higroskopijnych cząsteczek, które występują również w naturze. Działa jako humektant, ponieważ zwiększa stopień nawodnienia naskórka i zmniejsza utratę wody, co skutecznie zapobiega wysuszaniu się skóry. Niezwykle ważne jest, aby krem przeciwzmarszczkowy Vichy miał również filtry UV, bowiem promienie słoneczne są jednym z głównych czynników, które przyspieszają starzenie się cery.

Dobry krem przeciwzmarszczkowy pod oczy

Nie można zapominać także o skórze wokół oczu. Jest ona cienka i delikatna, a także prawie pozbawiona gruczołów łojowych. Z tego powodu zmarszczki pojawiają się tam najszybciej w postaci tak zwanych “kurzych łapek”. W młodym wieku nie jest potrzebna intensywna pielęgnacja przeciwzmarszczkowa. Wystarczy bowiem stosowanie kremów nawilżających, które zapobiegną jej przesuszeniu i powstawaniu zmarszczek mimicznych.

Po przekroczeniu 30. roku życia warto już sięgać po preparaty pod oczy. Dobrze, aby były ona na bazie składników o silniejszym działaniu przeciwstarzeniowym. Wygładzą wtedy powstałe zmiany, zredukują cienie i worku pod oczami, a także poprawi się napięcie skóry w tych okolicach.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •