reklama

reklama

/>

reklama

/>

Dobra woda perfumowana - czym się charakteryzuje?

Dobra woda perfumowana - czym się charakteryzuje? Dobra woda perfumowana - czym się charakteryzuje?

Pierwsze informacje o powstawaniu i stosowaniu aromatów w kultach religijnych pochodzą już z 3500 roku p.n.e. Oznacza to, że od dawna odgrywały już ważną rolę w życiu wielu ludzi. Współcześnie stosowane są na co dzień przez kobiety, jak i mężczyzn niemal w każdym wieku. Z kilku względów najchętniej wybieranymi są wody perfumowane. Czym się charakteryzują i jaka jest ich przewaga nad perfumami, wodą toaletową czy wodą kolońską? Podpowiadamy.

Czym jest woda perfumowana?

Wbrew pozorom rynek perfumeryjny w Polsce jest bardzo rozwinięty. Mimo tego wiele osób nie ma świadomości, czym tak naprawdę są perfumy, woda perfumowana, toaletowa oraz kolońska. Na drogeryjnych półkach dominują bowiem wody perfumowane, a nie perfumy. Są one roztworami alkoholowych kompozycji zapachowych z dodatkiem substancji utrwalających dany zapach. Kryją się w nich specjalne olejki eteryczne, które swoje pochodzenie mają w kilku miejscach.

Przede wszystkim pozyskuje się je z roślin, takich jak lawenda, mięta czy cytryna. Można również wyróżnić piżmo, ambrę, kastoreum czy cymet jako pochodzenie zwierzęce. Z kolei cytral, jonon, kumaryna czy eugenol pochodzi z syntetycznych związków. Podstawą tego procesu jest destylacja z parą wodną bądź tłoczenie. Odrębną grupę stanowią syntetyczne aromaty, które otrzymuje się w drodze syntezy chemicznej.

Zawartość wspomnianych olejków w wodzie perfumowanej wynosi od 10% do nawet 20%. Z kolei zawartości alkoholu etylowego, będący często stosowany jako rozpuszczalnik, może osiągać nawet od 70% do 90%. Tak samo jak w przypadku perfum można klasyfikować je pod względem nuty serca, głowy oraz bazy. Różni się to jednak w udziale tej ostatniej części w stosunku do pozostałych faz. W perfumach aż do 55% stanowią składniki o powolnym procesie ulatniania się. W wodach perfumowanych jest ich znacznie mniej. Sprawia to zatem, że zapach znika w o wiele szybszym tempie.

Zalety wody perfumowanej

Niewątpliwą zaletą wody perfumowanej jest jej atrakcyjna cena w stosunku do klasycznych perfum. Możemy zatem po nie sięgać, kiedy cenimy produkty zapachowe, ale jednocześnie wybieramy rozwiązania bardziej ekonomiczne. Cechują się również doskonałą trwałością i wysoką intensywnością, jak na przykład La Vie Est Belle Soleil Cristal. Potrafią się utrzymać na skórze prawie całą dobę, a na ubraniu - nawet kilka dni. Cechy te sprawiają, że tego typu produkty są optymalnym wyborem na sezon jesienno-zimowy. W tym czasie poszukujemy zdecydowanie mocniejszych i intensywniejszych aromatów. Aura, która często pozbawiona jest wtedy słońca pozwala również uniknąć potencjalnych poparzeń słonecznych w miejscu aplikacji.

Jeśli chcemy wybrać ciekawą wodę perfumowaną, szukajmy pikantnych przypraw oraz słodkiej wanilii. Świetnie sprawdzi się również drzewo sandałowe oraz orientalne piżmo. Orchidea, róża czy jaśmin wkomponują się w cięższy charakter takich zapachów. Kluczowe są to bowiem nuty bazowe, które opierają się na olejkach z egzotycznych drzew czy paczuli.

Można je również łączyć z jesiennymi owocami, gdzie gruszka i porzeczka odgrywa tam bardzo ważną rolę. Bardzo dobrym przykładem będą perfumy Lancome Poeme, które jako nuta głowy posiadają dodatkowo niebieski mak himalajski oraz kwiat liczi. Z kolei pustynny kwiat bielunia oraz wanilia dodają orientalnego charakteru. Owocowe akcenty mogą zaś pobudzić nas do działania, czego najlepszym przykładem jest kwiat pomarańczy. Całość zamknięta jest w przezroczysty flakon, który odbija promienie słońca, tworząc kontrastowe refleksy.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •