reklama

/>

Święto koneckiego sportu za nami

Święto koneckiego sportu za nami

Konecka Gala Sportu przyzwyczaiła nas do wysokiego poziomu. Od wielu już lat święto sportu w Końskich ma należytą oprawę. Tym razem wśród zaproszonych gości znaleźli się doskonali sportowcy: karateka; wicemistrz świata Maciej Mazur; oraz Iga Baumgart – Witan i Małgorzata Hołub – Kowalik  ze złotej sztafety 400 x 400 metrów.

Podczas podsumowania, włodarze gminy zwracali uwagę na rekordowe nakłady na sport, co przełożyło się na wyniki.
Ogromne sukcesy sportowe w 2019 roku zanotowali podopieczni Mateusza Garbacza. Sam sensei przyznaje, że przed koneckimi karatekami jeszcze dużo pracy w obecnym roku.

Gala rozpoczęła się od wręczenia statuetek w kategoriach sportów walki. W kickboxingu wyróżniona została Wiktoria Czyżewska z Koneckiego Stowarzyszenia Sportu i Kultury.

Dawid Stachurski został wyróżniony statuetką w kategorii trójbój siłowy. W zastępstwie Dawida nagrodę odebrał brat.
W kategorii taniec sportowy kapituła wyróżniła Marię Frączyk.

Swoisty hołd zmarłemu Piotrowi Pytka złożył laureat gali w kategorii triathlon Przemysław Szymanowski.
Święto koneckiego sportu już za nami. Sportowcom i działaczom życzymy kolejnych dwunastu miesięcy, które będą pełne emocji i sportowych sukcesów.

Sportowiec Roku 2019
1.    w dyscyplinie karate:
•    Nagroda – Oliwia Małecka (Konecki Klub Karate Kyokushin)

2.    w dyscyplinie MMA
•    Nagroda – Gerard Bąk (Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Kultury)

3.    w dyscyplinie kickboxing
•    Nagroda – Wiktoria Czyżewska (Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Kultury)

4.    w dyscyplinie kulturystyka i fitness
•    Nagroda – Przemysław Świercz

5.    w dyscyplinie trójbój siłowy
•    Nagroda – Dawid Stachurski (MUKS Herkules)

6.    w dyscyplinie triathlon
•    Nagroda – Przemysław Szymanowski

7.    w dyscyplinie pływanie
•    Nagroda  - Szymon Grot (UKS WODNIK)

8.    w dyscyplinie motocross
•    Wyróżnienie -Wiktor Płodzik (KS Lobo Racing Przybyszowy)

9.    w dyscyplinie piłka ręczna
•    Nagroda – Przemysław Matyjasik (KSSPR)

10.    w dyscyplinie piłka nożna
•    Nagroda – Łukasz Herda (MKS Neptun)

11.    w dyscyplinie taniec sportowy
•    Nagroda - Maria Frączyk (Studio Tańca POINT)

12.    Niepełnosprawny Sportowiec Roku 2019
•    Kamil Ocetek (SOSW w Baryczy)


13.    Drużyna Roku 2019
Nominowani:
•    Drużyna Seniorów KSSPR
•    Drużyna Młodzik Młodszy MKS Neptun
•    Sztafeta UKS Wodnik

Nagrodzeni:
•    Drużyna Seniorów KSSPR

14.    Trener Roku 2019
Nominowani:
•    Mateusz Garbacz (Konecki Klub Karate Kyokushin)
•    Arkadiusz Bąk (KSSPR)
•    Bartłomiej Gad (MKS Neptun)
•    Marcin Kij (Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Kultury)
•    Mateusz Sikora
•    Paweł Wiśniewski (UKS Wodnik)

Nagrodzony:
•    Bartłomiej Gad

15.    Odkrycie Roku 2019
Nominowani:
•    Jakub Owczarek (Konecki Klub Karate Kyokushin)
•    Kamil Buchcic (KSSPR)
•    Adam Sierszyński (MKS Neptun)
•    Wiktoria Czyżewska (Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Kultury)
•    Filip Świercz (UKS Wodnik)

Nagrodzony:
•    Jakub Owczarek

16.    Nagroda specjalna
•    Mateusz Garbacz

17.    Wydarzenie Sportowe Roku 2019
Nominowani:
•    Turniej Karate o Puchar z Żeliwa
•    Konecka Liga Pływacka – 4 edycje (KSSiR)
•    I Runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie
•    XIV Wyścig mjr Hubala – SANTE TOUR

Nagrodzony:
•    XIV Wyścig mjr Hubala – SANTE TOUR

Praca społeczna na rzecz rozwoju sportu na terenie miasta i gminy Końskie:
1)    Damian Staromłyński
2)    Adam Makuch
3)    Piotr Bocheński
4)    Robert Napierała
5)    Maciej Kiełbowski
6)    Grzegorz Telka
7)    Paweł Mazurowicz
8)    Arkadiusz Krakowiak
9)    Jan Wojna
10)    Grzegorz Andryszczyk
11)    Robert Białas
12)    Dariusz Sapieja
13)    Karol Płodzik
14)    Piotr Dwojakowski
15)    Magdalena Płodzik
16)    Izabela Milcarz
17)    Sebastian Dwojakowski
18)    Dariusz Kos
19)    Mirosław Dworak

Przyjaciel Sportu:
1)    Nadleśnictwo Ruda Maleniecka
2)    Nadleśnictwo Barycz
3)    Łukasz Cygan i Norbert Jarosz – BMS Bakery Multi Serwis Sp. z o.o.
4)    Rafał Postuła – Odlewnia Żeliwa Fansuld Sp. j.
5)    Marcin Zapała – Piomar Końskie Sp. z o.o.
6)    Anna Pluta i Rafał Brzechwa – Firma Handlowo-Usługowa Optima
7)    Paweł Bocheński – Usługi Remontowo-Budowlane „Bochen”
8)    Jarosław Paszyński – Firma Produkcyjno-Handlowa „Milap”
9)    Stanisław Pilarski


Wyróżnienie

Współzawodnictwo Sportowe Województwa Świętokrzyskiego w roku szkolnym 2018/2019

Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich
za zajęcie 2 miejsca
w Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej rocznik 2003-2005 oraz za zajęcie 5 miejsca w Świętokrzyskich Igrzyskach Dzieci rocznik 2006 i młodsi

Wyróżnienie

Monika Cholewińska za propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia oraz podejmowanie różnorodnych inicjatyw mających na celu popularyzację sportu i rekreacji wśród mieszkańców gminy Końskie

STYPENDIA SPORTOWE
przyznane na I półrocze 2020 r.

1)    Łukasz Herda
2)    Mariusz Skoczylas
3)    Jan Sroka
4)    Łukasz Skalski
5)    Adrian Maciejewski
6)    Patryk Kwiecień
7)    Mateusz Zacharski
8)    Adam Sierszyński
9)    Mateusz Kowalski
10)    Karol Armata
11)    Krzysztof Pach
12)    Jakub Dajer
13)    Adrian Gruszczyński
14)    Karol Fidor
15)    Dawid Maleszak
16)    Ernest Pilarski
17)    Artur Rurarz
18)    Łukasz Telka
19)    Paweł Wolski
20)    Bartosz Woś
21)    Kacper Woźniak
22)    Oliwia Małecka
23)    Wiktoria Czyżewska
24)    Przemysław Szymanowski

NAGRODY PIENIĘŻNE
dla zawodników za osiągnięte wyniki sportowe we współzawodnictwie sportowym w roku 2019
1)    Jakub Owczarek
2)    Olgierd Kozielski
3)    Amelia Łyczek
4)    Martyna Białecka

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •