reklama

reklama

/>

Busy są! Komunikacja rusza w poniedziałek

Busy są! Komunikacja rusza w poniedziałek

Siedem nowych niskoemisyjnych autobusów klasy MINI zostało zaprezentowanych podczas oficjalnego zakończenia projektu Zintegrowane Centrum Przesiadkowe Na Terenie Gminy Końskie. Nowe Mercedesy zostały zakupione na ponad 3 miliony złotych, a to jeszcze nie wszystkie wydatki jakie gmina wniosła do projektu.

Pojazdy prezentują się znakomicie. Żółto czerwone barwy mają nawiązywać do kolorystyki gminy Końskie. Projekt Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego zakładał wiele inwestycji, na rekordową kwotę.

Dla burmistrza Końskich przywrócenie publicznej komunikacji samochodowej po dziewięciu latach było priorytetem.
Publiczna komunikacja samochodowa ruszy w Końskich w najbliższy poniedziałek 9 marca. Dużym wyzwaniem było ułożenie odpowiedniego rozkładu jazdy. Problemem tym zajęła się firma zewnętrzna.

Uruchomienie publicznej komunikacji samochodowej w Końskich jest jedynym takim przedsięwzięciem w województwie świętokrzyskim na taką skalę.

Siedem nowych autobusów, które będą woziły konecczan dostarczyła firma Wolański.
Wśród siedmiu kierowców, którzy będą obsługiwać połączenia są dwie kobiety.

Próbna jazda za darmo usatysfakcjonowała pasażerów. Autokar są komfortowe, wyposażone we wszystkie nowinki techniczne z klimatyzacją włącznie. Konecka inwestycja zasługuje także na uwagę z innego powodu. Mimo, że dofinansowanie jest bardzo wysokie, to inwestycja przeprowadzone została na zasadzie pre umowy, która podpisana została w lipcu 2018 roku.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •