reklama

reklama

/>

Szef kancelarii premiera: rząd przygotowuje propozycje stopniowego znoszenia ograniczeń związanych z epidemią

Szef kancelarii premiera: rząd przygotowuje propozycje stopniowego znoszenia ograniczeń związanych z epidemią

Rząd przygotowuje propozycje stopniowego znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, ale ten proces będzie prowadzony bardzo ostrożnie, bo musi być dostosowany do bieżącej sytuacji - powiedział w środę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Dworczyk był pytany w Radiu Zet, od kiedy rząd planuje zmniejszać ograniczenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. "W tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć precyzyjnie, kiedy będą likwidowane poszczególne obostrzenia. Znoszenie ograniczenie związanych z koronawirusem jest planowane, ale to, co trzeba podkreślać dzisiaj, to, że to będzie to dostosowane do aktualnej sytuacji" - zapowiedział szef KPRM.

Dodał, że szereg krajów, w których liczba osób chorych jest większa niż w Polska, jak Austria, Czechy, Francja, Hiszpania, powoli znosi ograniczenia związane z epidemią. Jak mówił, rząd przygotowuje "pewne propozycje stopniowego znoszenia tych ograniczeń". "Te decyzje zapadają w trakcie posiedzeń rządowego zespołu zarządzania kryzysowego" - zaznaczył.

"Będziemy na bieżąco informować, jak te ograniczenia będą znoszone. W najbliższych dniach będziemy informować o decyzjach, które będą w tej sprawie zapadały. Chcemy przedstawić harmonogram, czy założenia takiego harmonogramu, znoszenia tych ograniczeń, podkreślając jednocześnie, że ten proces będzie prowadzony w sposób bardzo ostrożny dlatego, że musi być dostosowany do bieżącej sytuacji" - oświadczył szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

"Chcielibyśmy iść w takim kierunku, który można określić krótkim zdaniem: tyle wolności, ile można, a tyle ograniczeń, ile to jest konieczne" - dodał Dworczyk.

 

(PAP)

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •