reklama

reklama

/>

Nowa Szkoła Podstawowa w Kopaninach już otwarta

Nowa Szkoła Podstawowa w Kopaninach już otwarta

W piątek otwarto Szkołę Podstawową w Kopaninach w powiecie koneckim. Mieści się ona na gminnej działce położonej w pobliskiej wsi Bedlno. Do tej pory najmłodsi uczyli się w ponad 100-letnim budynku i w nie najlepszych warunkach. Po 10 latach okoliczni mieszkańcy doczekali się nowej placówki edukacyjnej.

- Mamy szkołę, naprawdę bardzo się cieszę. To tak jak dziecko cieszy się, że dostanie nowy rower czy super komputer. Ogromne dzięki dla władz naszej gminy. Bardzo serdecznie dziękuję - mówił Sławomir Drzazga, dyrektor SP w Kopaninach.
- Nasza szkoła jest najpiękniejsza zdecydowanie w całym powiecie. Mam nadzieję, że uczniowie będą się tutaj uczyli przyjemnie. To jest ogromna zmiana porównaniu do naszej poprzedniej placówki, gdzie było naprawdę wąsko, ciasno. W końcu uczniowie mają miejsce do spokojnej nauki. Mam nadzieję, że będzie im tu bardzo dobrze, podobnie jak nauczycielom - podkreśliła Agnieszka Drzazga - nauczyciel bibliotekarz

Obiekt pomieści 8 klas. W planach jest także utworzenie oddziału przedszkolnego. Z kolei wniosek o dofinansowanie na budowę sali gimnastycznej samorząd złożył już do Ministerstwa Sportu.

- Ten budynek to szkoła z 8 salami lekcyjnymi, świetlicą, pokojem nauczycielskim, gabinetem dyrektora, z biblioteką połączoną z czytelnią. Biblioteka jest przemyślana tak, żeby można było z niej korzystać również po zajęciach szkolnych. Ma odrębne wejście. Ten projekt zakłada również funkcjonalne połączenie z przyszłymi budowlami: salą gimnastyczną i przedszkolem – zaznaczył Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Uroczystości towarzyszyły występy artystyczne uczniów. Zaproszeni goście na terenie przed szkołą zasadzili dęby pamięci.

- W imieniu marszałka Andrzeja Bętkowskiego, marszałka Tomasza Jamki oraz członków zarządu woj. świętokrzyskiego chciałem pogratulować panu burmistrzowi, dyrektorowi, ale przede wszystkim nauczycielom i uczniom, bo to oni tutaj bedą się uczyć. Chciałbym życzyć, żeby nauka była swego rodzaju radością, pasją, bo uczymy się najlepiej wtedy, kiedy sprawia nam to przyjemność, a to miejsce, Szkoła Podstawowa w Kopaninach ma szansę, żeby właśnie takim miejscem być - Piotr Kisiel, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Kielce.

Zadanie zostało zrealizowane w całości ze środków własnych gminy. Koszt całkowity inwestycji to blisko 3,5 miliona złotych.

- Koniec wieńczy dzieło i mamy dzisiaj to dzieło w postaci tej pięknej szkoły, ale w zasadzie nie o budynek tu chodzi, bo największą wartością będą tu dzieci. Dziś w imieniu mieszkańców chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakiejkolwiek postaci przyczynili się do tego, że powstała szkoła i spełniły się nasze marzenia - Marzena Wychowaniec, sołtys Bedlna.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •