reklama

reklama

/>

Senior, to ma klawe życie!

Senior, to ma klawe życie!

W Końskich dba się o seniorów. Podczas III sesji Rady Seniorów podpisano akces gminny Końskie do Ogólnopolskiego Programu Senioralnego, którego ogromnym atutem jest Ogólnopolska Karta Seniora. Od środy taką kartą będą się mogli posługiwać konecczanie, którzy ukończyli 60 lat. Mieć taką kartę w portfelu oznacza, że możemy liczyć na różnego rodzaju zniżki, które obowiązują między innymi w komunikacji, zakładach usługowych, placówkach kulturalnych, a to jeszcze nie wszystko.

Jednym z punktów środowej III sesji Rady Seniorów w Końskich było przystąpienie do ogólnopolskiego programu Gmina Przyjazna Seniorom.
W imieniu gminy Końskie porozumienie o partnerstwie pomiędzy Końskimi, a Stowarzyszeniem Manko w zakresie realizacji programu „Gmina Przyjazna Seniorom” podpisał burmistrz Końskich Krzysztof Obratański. Burmistrz obiecał seniorom daleko idące ulgi w zakresie komunikacji.

Prezes Stowarzyszenia Manko, które koordynuje podpisywanie certyfikatów „Gmina Przyjazna Seniorom”, było pod ogromnym wrażeniem, zaangażowania koneckich przedsiębiorców, którzy weszli do programu, a u których będzie można uzyskiwać zniżki.
Stowarzyszenie Manko ma dalekosiężne plany powołania do życia Europejskiej Karty Seniorów.

Duży wkład w podpisanie certyfikatu „Gmina Przyjazna Seniorom” miała Teresa Dunajska z UTW w Końskich.
Ponad pięćdziesiąt pierwszych katy zostało już wręczonych koneckim seniorom. Również przedsiębiorcy odebrali swoje certyfikaty, po których seniorzy mogą wybierać w których sklepach, przedsiębiorstwach czy zakładach usługowych zrobią zakupy i skorzystają z różnego rodzaju usług, a że to jest obopólna korzyść, nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •