reklama

reklama

/>

Za dwa lata będą nowe mieszkania w Końskich

Za dwa lata będą nowe mieszkania w Końskich

Inwestycja powstanie w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Rozwoju. W piątek w Końskich Minister Michał Cieślak uczestniczył w podpisaniu porozumienia dotyczącego budowy nowoczesnego osiedla. Będą to budynki wybudowane w nowoczesnych technologiach i sfinansowane  przez rządowy program budownictwa mieszkaniowego „Mieszkanie dla rozwoju". Porozumie-nie w obecności Ministra Cieślaka podpisali Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański oraz Bartłomiej Druziński – Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości.

- Końskie to kolejny przystanek na rządowej mapie budowy mieszkań i wsparcia samorządu lokalne-go. Mieszkanie dla Rozwoju to program skierowany do młodych małżeństw i do osób, których nie stać jeszcze na mieszkanie lub nie posiadają zdolności kredytowej. Dobre warunki do życia, rozwój gospodarczy i praca to są  priorytety rządu Premiera Mateusza Morawieckiego Dzisiejsze spotkanie to przykład dobrej współpracy naszego rządu z samorządem terytorialnym. Musimy tworzyć doskonałe warunki działań dla przyszłych pokoleń. – podkreślił minister Michał Cieślak.

- Inwestycja powstanie na działce o powierzchni blisko 1ha, położonej przy ul. Armii Krajowej. Powstaną na niej 4 budynki mieszkaniowe. Jeden z nich będzie dedykowany seniorom. Dzisiejsze porozumienie to początek drogi, na końcu tej drogi będą klucze do mieszkań.   - powiedział Krzysztof Obratański, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie.

Podpisane w piątek porozumienie jest jednym z wielu podobnych w całym kraju. Jak informuje Krajowy Zasób Nieruchomości w przyszłym roku rozpoczną się procedury wyłonienia wykonawców. Zgodnie z szacunkami KZN osiedle w Końskich może powstać do 2023 roku.
Rządowy Program Mieszkanie dla Rozwoju oferuje przystępne cenowo mieszkania na wynajem z opcją dojścia do własności mieszkania. Oznacza to, że najemca wraz z czynszem może spłacać dojście do własności.  Mieszkania będą w bardzo atrakcyjnych cenach, a opłaty eksploatacyjne będą̨ niższe ze względu na nowoczesne technologie i rozwiązania architektoniczne.

Wcześniej podobne uroczystości, związane z podpisaniem porozumień na budowę nowoczesnych bloków mieszkalnych odbyły się w Staszowie, Jędrzejowie, Przemyślu i Kaliszu.

Źródło: Gabinet Polityczny Ministra - Członka Rady Ministrów Michała Cieślaka
 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •