reklama

reklama

/>

Do szkoły w Kazanowie czy Kopaninach? Jest nowy pomysł!

Do szkoły w Kazanowie czy Kopaninach? Jest nowy pomysł!

Powstał projekt zmiany obwodu szkoły w Kopaninach w gminie Końskie. Konecki magistrat chce przedłożyć radnym projekt, który zakłada przyłączenie uczniów z miejscowości Bedlenko do obwodu szkoły w Kopaninach. Pomysł spotkał się z dużą życzliwością rad pedagogicznych, rodziców i samych uczniów. Teraz włodarze gminy czekają na akceptację projektu przez Kuratorium Oświaty.

Nowo powstały obiekt szkolny w Kopaninach przyciąga wzrok swoim wyglądem. Szkoła została wybudowana od podstaw, a miejscowi uczniowie wreszcie mają warunki do nauki na miarę XXI wieku. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie posłaniem dzieci właśnie do tej szkoły, wyraźnie wzrosło wśród mieszkańców okolicznych miejscowości. Gmina Końskie wyszła z inicjatywą utworzenia nowego obwodu szkoły w Kopaninach, który pozwalałby włączyć sąsiednią miejscowość w granice obwodu szkolnego Szkoły Podstawowej w Kopaninach.

Gdy szkoła w Kopaninach była stara i miała bardzo ograniczony metraż, rodzice dzieci z Bedlenka wybierali szkołę w Kazanowie. Obecnie ta sytuacja znacznie się zmieniła.

Rodzice dzieci starszych, jak i sami uczniowie nie muszą się martwić o swój status.
Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zapoznają się z uchwałą przygotowaną przez konecki magistrat. Jeśli będzie pozytywna decyzja w tej sprawie, a do zakładanej zmiany przychyli się również Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty, to od nowego roku szkolnego dojdzie do zapowiadanej zmiany.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •