reklama

reklama

/>

Sielpia będzie jeszcze piękniejsza

Sielpia będzie jeszcze piękniejsza

Zakończył się pierwszy etap rewitalizacji Sielpi. Po raz kolejny woda ze zbiornika został spuszczona, a dno jest oczyszczane i wybierany jest rumosz. Podczas prac natrafiono także na duże pokłady torfu, ale to nie spowodowało utrudnień. Jak zwykle zbiornik ponownie zostanie napełniony przed sezonem letnim, a ta turystyczna miejscowość po raz kolejny zapełni się turystami i wczasowiczami. Oczywiści jak pandemia na to pozwoli. 

Choć aura zimowa nie sprzyja pracy przy kolejnym etapie rewitalizacji Sielpi, to wykonawca nie ma żadnego opóźnienia, a inwestycja przebiega zgodnie z planem. Odmulana jest plaża po stronie północnej zalewu. Natrafiono także na duże pokłady torfu, co powoduje wymianę podłoża akwenu w tej części. Prace ponownie mają ruszyć, gdy tylko pogoda na to pozwoli. Zalew cały czas będzie się zmieniał.
W południowej części zalewu powstanie pole namiotowe i miejsca dla postoju kamperów.

Od samego początku prac przy zalewie w Sielpi, idea która prześwieca gminie Końskie jest taka, by w każdym sezonie letnim zalew mógł przyjmować turystów i wczasowiczów.

Możemy już mówić o zamknięciu pierwszego etapu rewitalizacji. Inwestycja pochłonęła 15 milionów złotych.
Po zakończeniu inwestycji Sielpia umocni się na prowadzeniu najpopularniejszych miejsc spędzania wolnego czasu podczas wakacji w województwie świętokrzyskim. Już w letnie weekendy Sielpię odwiedza około 36 tysięcy turystów. Co będzie po rewitalizacji? Konecka „Ibiza” ma przed sobą świetlaną przyszłość!

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •