reklama

reklama

/>

reklama

/>

Będą nowe przystanki w Końskich i znacznie ich przybędzie

Będą nowe przystanki w Końskich i znacznie ich przybędzie

Ostatnim elementem ogromnego projektu Mobilności Miejskiej w Końskich, w skład którego wchodziło między innymi uruchomienie komunikacji publicznej, jest zakup i wymiana przystanków autobusowych. Z ogłaszanymi, kolejnymi przetargami gmina miała ogromny problem, bo nie było chętnych na wykonanie takiej inwestycji. Ostatni czwarty przetarg zakończył się sukcesem, choć kwota, za którą zostanie zrealizowane zadanie, znacznie przekracza oczekiwania gminy.

Ogromny projekt Mobilność Miejska w Końskich dobiega Końca. Gmina w ramach projektu miedzy innymi wybudowała ulicę Mostową, Centrum Przesiadkowe, uruchomiła komunikację publiczną i zakupiła autobusy do przewozu pasażerów. Ostatnim elementem całego projektu został zakup i wymiana przystanków autobusowych. Okazało się jednak, że przetargi nie cieszyły się zainteresowaniem wykonawców.
W ostatnim, czwartym przetargu wpłynęła jedna oferta, firmy która specjalizuje się w tego typu pracach, ale jest znacznie wyższa od zakładanej przez gminę .

Przystanki mają być nowoczesne i estetyczne.
Gmina zamierza rozpocząć wymianę przystanków od tych, które są najbardziej obciążone.
Oprócz wymiany przystanków istniejących, w planach gminnych jest także utworzenie nowych przystanków w miejscach,  które mieszkańcy gminy wskazywali w konsultacjach społecznych.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •