W okresie Wszystkich Świętych w miastach regionu świętokrzyskiego pasażerowie będą mogli korzystać z dodatkowych linii autobusowych. W niektórych miejscowościach 1 listopada komunikacja miejska będzie bezpłatna.
Od 1 listopada dwie ścieżki edukacyjne w Świętokrzyskim Parku Narodowym "Na Przełęcz Hucką" i "Na Przełęcz Św. Mikołaja" – będą niedostępne dla zwiedzających. Decyzja o tymczasowym zamknięciu podyktowana jest koniecznością ochrony przyrody.
Zbliża się Święto Zmarłych, a wraz z nim na drogach pojawią się wzmożone kontrole policji. Funkcjonariusze będą czuwać nad zapewnieniem płynności ruchu zarówno pieszym, jak i kierowcom, zwłaszcza w okolicach cmentarzy.
Dzieci z osiedla Szydłówek mają powody radości – przy ulicy Zamenhofa powstał nowoczesny plac zabaw. Nowy obiekt, oferuje ciekawe sprzęty do zabawy z możliwością korzystania z ławeczek, z których można bezpiecznie obserwować swoje pociechy. Koszt budowy wyniósł 380 tysięcy złotych i powstał z dofinansowaniem PFRON.
Zabawa w Halloween to okazja do przebierania się. To czas, kiedy można puścić wodze fantazji i wcielić się w dowolną postać, od czarownic i wampirów po postaci z ulubionych filmów i książek. Do Halloween nie trzeba się długo przygotowywać. Wystarczy pójść na bal strachów. Jakie potworki w tym roku gościł kielecki, Osiedlowy Klub Kultury „Polonez”?
Na drodze krajowej nr 9 w Ostrowcu Świętokrzyskim ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. W wypadku ranna została jedna osoba. Odcinek Ostrowiec Świętokrzyski – Opatów jest zablokowany w obu kierunkach
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji IV w Kielcach poszukują 49- letniego mieszkańca naszego miasta.
1 listopada 2024 roku, w dniu Wszystkich Świętych, komunikacja miejska w Skarżysku-Kamiennej będzie darmowa.
Mieszkańcy osiedla Szydłówek doczekali się nowoczesnego placu zabaw przy ulicy Zamenhofa.
Ponad 500 skierowań na konsultacje kardiologiczne, prawie pół tysiąca skierowań na fizjoterapię i ponad 300 na konsultacje laryngologiczne – wystawili lekarze medycyny pracy realizujący projekt „Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników”. Badania wykonywane są w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy oraz Świętokrzyskim Centrum Onkologii.
To już oficjalna i potwierdzona informacja. Dyrektor Teatru im. Stefana Żeromskiego, Michał Kotański odchodzi. W swoich wypowiedziach zaznacza, że jest to jego osobista decyzja, na którą nikt nie miał wpływu.
Bezgotówkowe Kino Objazdowe, którego partnerem strategicznym jest Fundacja Polska Bezgotówkowa, kontynuuje podróż po Polsce. Akcja jest odpowiedzią na potrzebę edukacji w zakresie finansów cyfrowych oraz upowszechniania kultury wśród mieszkańców mniejszych miejscowości, w których na co dzień nie ma dostępu do kina. Z myślą o lokalnych przedsiębiorcach przygotowano mobilne biuro Fundacji, w którym można uzyskać szczegółowe informacje na temat płatności cyfrowych oraz dowiedzieć się, jakie programy wsparcia dla małych firm realizuje obecnie Fundacja.