W Kieleckim Centrum Kultury rozpoczęły się przesłuchania konkursowe do 51. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. 56 uczestników prezentowało po dwa utwory przed profesjonalnym jury.
Sławomir Miechowicz burmistrz Łagowa mówił na naszej antenie o trudnej, finansowej sytuacji gminy.
We wtorek 9 lipca prezydentka Agata Wojda powołała na stanowisko drugiego zastępcy Prezydenta Miasta Kielce Piotra Rogulę, dotychczasowego pełnomocnika do spraw Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej Miasta. Tym samym wiceprezydent dołączył do Zarządu Miasta Kielce.
Kolej stuminutowa, zupełnie nowe połączenia i dodatkowe pociągi na najbardziej obleganych kierunkach w województwie świętokrzyskim. Znamy szczegóły posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Regionu Świętokrzyskiego, zwołanego przez posła Rafała Kasprzyka.
Od poniedziałku do niedzieli w Kieleckim Centrum Kultury trwają wakacje z musicalem. Są to warsztaty dla dzieci i młodzieży, które w tym roku noszą hasło: Kolumbowie wszech czasów. Przedstawienie powstało z okazji 80 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.
Gmina Końskie unieważnia dwa przetargi. Powodem są znacząco przekraczające budżet złożone oferty. Mowa o uporządkowaniu sieci wodno-kanalizacyjnej i przebudowie wiejskiej świetlicy w Modliszewicach. Na oba zadania Gmina pozyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Polski Ład.
Wioska Indiańska w Zaborzu to półkolonia dla dzieci, która wystartowała w 2007 roku. Wydarzenie przyciąga coraz więcej osób, którzy wspólnie angażują się we wspólną zabawę. W tym roku w Wiosce jest 14 plemion, 176 wolontariuszy z Polski, 8 ze Stanów Zjednoczonych i blisko 400 dzieciaków.
Muzeum Historii Kielc organizuje spacery historyczne, które pozwalają uczestnikom lepiej poznać historię miasta i jego okolic. Spacery często obejmują różne tematy i okresy historyczne, związane z ważnymi wydarzeniami i postaciami. Ostatni z nich dotyczył zabytków na terenie miasta.
W dniach od 19 do 21 lipca na kortach Bernatki w Skarżysku – Kamiennej odbędzie się silnie obsadzony turniej tenisa ziemnego MESKO Cup z okazji obchodów 100 - lecia powstania zakładów
Trzymiesięczny areszt zastosował Sąd Rejonowy w Kielcach wobec 64-latki podejrzanej o usiłowanie zabójstwa czterech osób. Kobieta miała celowo doprowadzić do wypadku na jednej z dróg w gminie Chęciny.
Renata Gruszczyńska będzie sprawować funkcję prezesa skarżyskiego MESKO. Obecna prezes Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach wygrała konkurs ogłoszony przez Polską Grupę Zbrojeniową.
Region świętokrzyski słynie z pysznych potraw, pachnącymi lasem, polami i owocami corocznych plonów. Na Małej Targowicy w Bodzentynie ponad 30 Kół Gospodyń Wiejskich serwowało potrawy, które poddawano ocenie jury. Ostatecznie pierwsze miejsce przyznano dla Koła „Dary Lasu” z Belna. Panie przygotowały wyśmienite pierogi ze śliwką wędzoną.