Szacuje się, że co roku raka piersi rozpoznaje się u ponad 1,7 mln kobiet, a umiera ponad 500 tys. z nich. Świętokrzyski Klub Amazonek zaprosił na otwarte spotkanie dotyczące badania piersi, które bezpłatnie wykonywała doktor Agnieszki Florek-Mardjas ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.
Na placu przed Urzędem Gminy w Skarżysku Kościelnym wójt gminy Jacek Bryzik zorganizował Profilaktyczny Dzień Rodziny. W programie pojawiło się mnóstwo atrakcji dla dzieciaków, m.in. warsztaty antystresowe, spektakl teatralny, wokalny talent show i zabawa na dmuchańcach.
W Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyło się Śniadanie Prasowe z udziałem wiceministry sprawiedliwości Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz oraz ekspertów z Ministerstwa Sprawiedliwości z wojewodą świętokrzyskim. Głównym tematem rozmów były zmiany w Funduszu Sprawiedliwości i proponowane rozwiązania, które wdraża Ministerstwo.
W Kieleckim Parku Miejskim wybrzmiały dźwięki gitary, skrzypiec i perkusji, a wszystko za sprawą Festynu Profilaktycznego z Klubami Wolna Strefa. Publiczności zaprezentowała się młodzież, jak i seniorzy, wykonując najbardziej znane polskie i zagraniczne hity. Wśród młodych artystów byli również członkowie studenckiego zespołu MusicLab z Politechniki Świętokrzyskiej.
W lipcu powinny ruszyć prace związane z budową osiedla komunalnego SIM SMS w Końskich. Na ostatniej sesji rady miejskiej został przyjęty regulamin naboru wniosków przyszłych lokatorów.
Galeria Okrąglak w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach wznawia działalność. Już niedługo bo 4 lipca zainteresowani będą mogli podziwiać wystawę dwojga artystów – Ewy Goral i Michała Jamioła.
W miniony weekend mała scena Kieleckiego Centrum Kultury zamieniła się w prawdziwy wybieg. Wszystko za sprawą castingu do prestiżowego konkursu OFF FASHION. Wydarzenie ma pomóc stworzyć szansę dla młodych projektantów wyróżniających się kreatywnością, charyzmą i pomysłem, jak odmienić rynek modowy w Polsce. Tym razem szukano modelek i modeli, którzy zaprezentują się podczas finału w designerskich ubraniach.
Podczas IV sesji Sejmiku województwa świętokrzyskiego radni debatowali nad wotum zaufania i absolutorium dla zarządu województwa . Po gorącej dyskusji, w której radni przekrzykiwali się i przerzucali się argumentami za i przeciw, niespodzianki nie było Za wotum zaufania głosowało 16 radnych przeciw było 12, dwie osoby się wstrzymały. W Głosowaniu nad absolutorium 16 radnych było na tak, 9 głosowało na nie, a troje radnych wstrzymało się od głosu. Dwóch radnych nie głosowało.
"Senior w plenerze" pod takim hasłem odbywało się spotkanie we wtorek dla seniorów z powiatu kieleckiego i miasta Kielce w Parku Etnograficznym Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.
Wianki nad Nidą w Pińczowie to niezwykłe coroczne święto, pełne atrakcji i muzyki. Uczestnicy przygotowywali piękne wianki, które później puszczano na wodzie. Szukano kwiatu paproci, który według wierzeń nocy świętojańskiej spełnia życzenia.
W Skarżysku-Kamiennej odbył się wyjątkowy koncert charytatywny dla dwóch małych bohaterek - Amelki i Oliwii. Wydarzenie zgromadziło wielu mieszkańców, a dzięki wielkim sercom uczestników, udało się zebrać 3000 zł na leczenie dziewczynek.
21 czerwca, w piątek oficjalnie oddano do użytku mieszkania chronione w Jędrzejowie. Powstało siedem mieszkań w starym budynku Kolejowego Domu Kultury. Jest to forma pomocy społecznej w formie lokalu mieszkalnego, gdzie pod opieką specjalistów ułatwiono codziennie funkcjonowanie nowych mieszkańców.