reklama

/>

Wiadomości

Mężczyźni niszczyli auta na kieleckim osiedlu

Za niszczenie cudzej rzeczy odpowiedzą wkrótce dwaj nastoletni mieszkańcy Kielc, których chuligańskie wyczyny przerwali mundurowi z oddziału prewencji. Jak ustalili śledczy, 19-latek i jego rok młodszy kompan nocą na osiedlu Świętokrzyskim uszkodzili lusterka w 6 zaparkowanych samochodach. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi. Za swoje zachowanie mogą trafić do celi nawet na 5 lat.
Cała sytuacja wydarzyła się w nocy z czwartku na piątek. Przed godziną 2 do dyżurnego kieleckiej komendy dotarła informacja o dwóch chuliganach, którzy na osiedlu Świętokrzyskie mają rozbijać samochody. Na miejsce natychmiast ruszyli mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach i rozpoczęli poszukiwania wandali. W pewnym momencie zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisom sprawców. W ręce funkcjonariuszy trafił 19-latek i jego rok młodszy kolega. Obaj nie potrafili wyjaśnić powodu przypływu adrenaliny. Być może wpływ na ich zachowanie mógł mieć wypity wcześniej alkohol, bowiem badanie alkomatem wykazało że starszy miał 1,3 a młodszy około 1 promila w organizmie. Był to pierwszy taki wybryk obu młodych mężczyzn, którzy do tej pory nie byli notowani. Chuligański duet trafił za „policyjne kraty”.

 

Śledczy z Komisariatu Policji i w Kielcach ustalili, że mężczyźni uszkodzili 6 zaparkowanych aut, powodując swoim zachowaniem straty na kwotę przekraczającą 5000 złotych. Losy młodych chuliganów rozstrzygną się na sali sądowej, a grozi im do 5 lat więzienia.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

Czytaj dalej...

Akcja „Prędkość” w ten weekend

Przez najbliższy weekend policjanci z garnizonu świętokrzyskiego prowadzić będą działania pod kryptonimem „Prędkość”. Nadrzędnym założeniem akcji jest oczywiście poprawa bezpieczeństwa. Drogowi „piraci” stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Od początku bieżącego roku zauważalny jest wzrost zdarzeń drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Dlatego też na drogach województwa świętokrzyskiego podczas zbliżającego się weekendu przeprowadzone zostaną działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Policjanci wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i wideorejestratory będą dokonywać kontroli prędkości, „piraci drogowi” nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową.
Systematyczne prowadzone działania mają na celu zmniejszanie liczby zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych tragicznych w skutkach, w których osoby tracą zdrowie, a nawet życie. Prędkość natomiast wciąż pozostaje jedną z najczęstszych przyczyn powstawania wypadków.


Opr. JŻ
Źródło: KWP w Kielcach

Czytaj dalej...

Święto Jędrzejowa już w niedzielę

 Jak co roku w sali widowiskowej Centrum Kultury w Jędrzejowie odbędą się kolejne obchody Święta Miasta. Początek uroczystej gali nastąpi o godzinie 18:00. W programie organizatorzy przewidzieli wręczenie statuetki „Jędrzejowianin Roku” oraz koncert „Z Tobą Chcę Oglądać Świąt…” poświęcony twórczości Zbigniewa Wodeckiego.

Czytaj dalej...

Złodzieje już za kratkami

Policjanci z jędrzejowskiej komendy zatrzymali 6 osób, które na terenie Jędrzejowa dokonywały kradzieży w sklepach wielkopowierzchniowych. Amatorzy chemii domowej oraz artykułów spożywczych będą tłumaczyć swoje zachowanie przed sądem.

Czytaj dalej...

Chcą zebrać "Sto litrów krwi na stulecie Policji"

„Sto litrów krwi na stulecie Policji”. W czwartek akcję pod takim hasłem zainaugurowali funkcjonariusze garnizonu świętokrzyskiego wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Ma ona na celu zachęcenie mieszkańców regionu do podzielenia się tym cennym darem życia.

Czytaj dalej...

Jugendamty nadużywają swojej władzy?

Europoseł Beata Gosiewska, przekonuje, że do Parlamentu Europejskiego trafia coraz więcej próśb o interwencję ws. tzw. „jugendamtów”. Zdaniem wnioskodawców, urzędy które mają w swoim założeniu pomagać rodzinom, nadużywają swojej władzy.

  • Dział: Kielce
  • Dodał:
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •