reklama

 

/>

Wiadomości - Telewizja Świętokrzyska

Pieniądze dla Korony i duże zmiany w Klubie

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przeznaczył 600 tysięcy złotych dla Korony Kielce, która poprzez swoje działania ma promować województwo. Kwota i tak, nie jest w stanie zapewnić klubowi płynności finansowej. Po konferencji doszło do radykalnych zmian w klubie piłkarskim. Nadzwyczajne Zebranie Akcjonariuszy Korona odwołało z funkcji Prezesa Rady Nadzorczej Korony Kielce Piotra Dulnika, który pełnił to stanowisko od 2020 roku. Decyzja spotkała się z bardzo negatywnymi reakcjami.

Czytaj dalej...

Piękne kobiety i piękne fotografie - wystawa Danuty Rasały w Bibliotece Uniwersyteckiej UJK

W Bibliotece Uniwersyteckiej UJK odbyło się spotkanie podróżnicze z prof. Danutą Rasałą, autorką wystawy fotograficznej “Piękno etiopskich kobiet” oraz wykładu “Południe Etiopii - ginące tradycje w Dolinie Omo”. Autorka ukazała piękno kobiet, prezentując ich przekrój wiekowy i cechy charakteru, które je wyróżniały. Na prelekcji poprzedzającej wystawę uczestnicy spotkania poznali tradycje i zwyczaje plemion etiopskich.

Czytaj dalej...

Henryk Milcarz: Andrzej Szejna już mnie wyrzucał tyle razy, że jeszcze raz pewnie nie zaszkodzi

Wiceprzewodniczący Sejmiku województwa świętokrzyskiego Henryk Milcarz był gościem naszego programu Kwadrans Polityczny. Z kandydatem na radnego Trzeciej Drogi do Sejmiku rozmawialiśmy o konwencji wyborczej, która odbyła się w ubiegłą sobotę w Kielcach, o ewentualnym nowym zarządzaniu Sejmikiem po odsunięciu PiS – u od władzy i o wyrzuceniu z Lewicy.

Czytaj dalej...

Ukradli paliwo. Chcieli uciec za granicę

W połowie ubiegłego tygodnia jędrzejowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży paliwa. Sprawcy na jednej ze stacji zatankowali do dwóch ciężarówek ponad 1460 litrów oleju napędowego wartego blisko 10 tysięcy złotych, po czym odjechali. Jeden z mężczyzn został zatrzymany na przejściu granicznym. 38-letni obywatel Turcji usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Znane są już personalia drugiego ze sprawców.

Czytaj dalej...

113 mln złotych dla świętokrzyskich seniorów

Grupa seniorów w województwie świętokrzyskim stale się zwiększa. Wsparcie w codziennym prowadzeniu gospodarstwa domowego, czy udzielanie opieki medycznej jest możliwe dzięki ogromnym środkom finansowym. Zarząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył blisko 113 mln złotych dla osób starszych z regionu.

Czytaj dalej...

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie dla producentów kukurydzy

Świętokrzyski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczął nabór wniosków od producentów kukurydzy na dofinansowanie zależne od powierzchni hektarów. Zadeklarowano 8173 wnioski z województwa świętokrzyskiego o dofinansowanie związane z ograniczeniami na rynku rolnym i zagrożeniem utraty płynności finansowej.

Czytaj dalej...

"Piękno etiopskich kobiet" na fotografiach

W Bibliotece Uniwersyteckiej UJK odbyło się spotkanie z profesor Danutą Rasałą, autorką wystawy fotograficznej “Piękno etiopskich kobiet”. Kobieta z wykształcenia jest chemikiem, a także przez wiele lat pełniła funkcję pracownika naukowo-dydaktycznego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Podróże pokochała już dawno temu. Swoją pasję rozpoczęła w latach 80., odwiedzając kilkadziesiąt krajów, niektóre niejednokrotnie. 

Przybyli na wernisaż wystawy fotograficznej goście, dzięki nietuzinkowym fotografiom mogli przenieść się w odległe zakątki świata i zobaczyć jak wygląda tam współczesne piękno. Kilkadziesiąt fotografii prezentowało młodsze i starsze kobiety, które mimo niełatwego życia pokazywały swoją siłę i oddanie wobec rodziny. Przede wszystkim charakteryzowała je masywna i kolorowa biżuteria, a także ręcznie zdobione szaty.

Wernisaż wystawy poprzedzała prelekcja zatytułowana “Południe Etiopii - ginące tradycje w Dolinie Omo”. Danuta Rasała przybliżyła zwyczaje i tradycje, które panują w odwiedzonych przez nią terenach. Duże zdziwienie wśród słuchaczy wywołały m.in. historie związane z dążeniem do piękna u płci żeńskiej. Kobiety potrafią zrobić wiele, żeby czuć się pewniej w swoim ciele. Niektóre z nich poddawały się nawet skaryfikacji. Wyjątkowo odporne musiały być te kobiety, które zdecydowały się na rozcięcie dolnej wargi i rozciąganie jej ceramicznymi krążkami. Dużą część wykładu autorka poświęciła plemieniu Hamer, żyjącemu w Dolinie Omo. Społeczeństwo charakteryzuje przede wszystkim duża otwartość na związki poligamiczne, bowiem mężczyzna może mieć wiele żon. 

Wystawę "Piękno etiopskich kobiet" można oglądać do 24 marca bieżącego roku. 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •