Logo
Wydrukuj tę stronę

„Zupa na każdą okazję” – smakowicie w Miedzianej Górze

„Zupa na każdą okazję” – smakowicie w Miedzianej Górze

Małosolny chłodnik gospodarza, Pokrzywianka czy zupa gulaszowa z dziczyzny – to tylko niektóre z pomysłowych potraw przygotowane przez uczestników. W niedzielę na Rynku w Miedzianej Górze odbył się XII Konkurs na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego. Zmaganiom kulinarnym towarzyszył Przegląd Kapel Ludowych.

„Zupa na każdą okazję”, pod takim hasłem w Miedzianej Górze zorganizowano XII Konkurs na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego. Zupa cytrynowa, botwinka na bogato czy Biedazupa kostomłocka, m.in. takich dań mogli spróbować odwiedzający imprezę.

Konkurs od lat promuje tradycję kulinarną naszego regionu. Biorą w nim udział zespoły obrzędowe, właściciele gospodarstw agroturystycznych, kluby seniora, stowarzyszenia, osoby indywidualne i przede wszystkim koła gospodyń wiejskich.

Do rywalizacji stanęło prawie trzydziestu kucharzy i zespołów z piętnastu gmin naszego powiatu. Kulinarnym zmaganiom towarzyszył Przegląd Kapel Ludowych. Na scenie zaprezentowało się dziewięć zespołów.

Dodatkowo po każdym konkursie Starostwo Powiatowe w Kielcach przygotowuje publikację, zawierającą wszystkie przepisy. XII Konkurs na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego wygrało Gminne Koło Gospodarzy z Górna z Małosolnym chłodnikiem gospodarza.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.