reklama

/>

Wiadomości - Telewizja Świętokrzyska

"Sytuacja jest rozwojowa" - dzieła artystów w galerii "Winda"

Za nami otwarcie wystawy interdyscyplinarnej “Sytuacja jest rozwojowa”, którą można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej “Winda” w Kieleckim Centrum Kultury. Zaprezentowane prace ukazywały różne odmiany twórczości i długoletni staż artystów. 

Pomysłodawczynią wystawy była Iwona Stachura Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W latach 2013-2016 uczęszczała na Instytut Sztuk Pięknych Wydział Pedagogiczny i Artystyczny Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie uzyskała tytuł doktora. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków w Okręgu Kieleckim. Jej zamiłowanie do sztuki przyczyniło się do prezentowania wystaw na krajowych i zagranicznych wydarzeniach. 

Iwona Stachura podkreślała, że wystawa “Sytuacja jest rozwojowa” to czas na spotkanie z byłymi uczniami kieleckiego “Plastyka” oraz pokazanie ich najlepszych prac, które sama szczególnie ceni. Artystka wybrała ośmiu twórców, których dzieła wystawiono w “Windzie”, a byli to: Damian Bąk, Martyna Borowiecka, Wiktor Jackowski, Magdalena Leśniak, Paulina Prokop, Bartłomiej Radosz, Mona Wiśniewska i Michał Żesławski. 

W Galerii Sztuki Współczesnej “Winda” znajdują się różnorodne prace i indywidualne style artystów, m.in. obrazy na płótnie, kuchenne ściereczki z haftowanymi wizerunkami kobiet, czy fotografie połączone ze specjalnym haftem. 

Wystawa “Sytuacja jest rozwojowa” zawiera kilkadziesiąt propozycji prac, które można oglądać do końca marca. 

Czytaj dalej...

Kielce pamiętają o Żołnierzach Wyklętych

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych to czas pamięci o zamordowanych żołnierzach. Jest to data symboliczna,  ponieważ 1 marca 1951 roku członkowie IV Zarządu Głównego Zrzeszenia “Wolność i Niezawisłość” zostali zamordowani przez komunistów, strzałem w tył głowy. 

Czytaj dalej...

6. pozycja Wodociągów Kieleckich w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji

Wodociągi Kieleckie utrzymały dobre szóste miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji, publikowanym przez „Strefę Gospodarki", dodatek „Dziennika Gazety Prawnej". – Potwierdziliśmy, że utrzymujemy się w krajowej czołówce w branży – komentuje Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Czytaj dalej...

Na kogo zagłosują mieszkańcy Kielc?

Ostatni sondaż prezydencki przeprowadzony przez Kielecki Ośrodek Badawczy Dobra Opinia wywołuje pewne zamieszanie w politycznym krajobrazie stolicy regionu świętokrzyskiego. Kamil Suchański obejmuje pozycję lidera z delikatną przewagą nad Agatą Wojdą.

  • Dział: Kielce
  • Dodał:
Czytaj dalej...

Nowe oblicze świetlic w gminie Działoszyce

Budynek świetlicy wiejskiej i remizy strażackiej w Sudole w gminie Działoszyce przeszedł głęboką termomodernizację. Zakres modernizacji obejmował m. in. wymianę źródeł ciepła, ocieplenia czy montaż systemu zarządzania energią oraz ogniw fotowoltaicznych. Od lutego tego roku mieszkańcy mogą korzystać z wyremontowanego budynku użyteczności publicznej.

Czytaj dalej...

Groźne zakończenie leśnej przejażdżki motocyklem - 16-latek przewieziony do szpitala

Pomimo tego, że na kalendarzową wiosnę musimy jeszcze trochę poczekać to kilkunastostopniowe temperatury powietrza w ostatnim czasie nas rozpieszczają. Mieszkańcy naszego regionu licznie ruszyli na spacery, a niektórzy z aut przesiedli się na jednoślady. Na drogach możemy spotkać coraz to więcej motocyklistów, niestety część z nich wjechała do lasu, gdzie uprawia „rajdy”, co jest nie tylko niezgodne z przepisami, ale i bardzo niebezpieczne.

Czytaj dalej...

Z miłości i pasji do pocztówek. Unikatowa wystawa kartek Polskiego Towarzystwa Krajoznawczo-Turystycznego

"Ziemia Kielecka na pocztówkach Polskiego Towarzystwa Krajoznawczo-Turystycznego" autorstwa Krzysztofa i Marcina Lorków - to tytuł wystawy, którą w czwartek otwarto w Ośrodku Kultury "Ziemowit" w Kielcach. Na wystawie pokazano 250 pocztówek. Wystawa to także okazja do podsumowania dorobku kolekcjonerskiego filokartystów zarówno z Kielc jak i Radomia czy Warszawy.

Czytaj dalej...

Kradzież z włamaniem na 5,5 tysiąca złotych. Sprawcom grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności

We wtorkowy poranek dyżurny jędrzejowskiej komendy został zaalarmowany o włamaniu do autokaru. Ustalenia sędziszowskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 26-latka i dwóch 27-latków odpowiedzialnych za włamanie, a także odzyskania skradzionego mienia. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej...

"Rodem z Kozłowa" - historyczna opowieść Anny Błachuckiej

Po długim wyczekiwaniu czytelników ukazała się książka Anny Błachuckiej, polskiej autorki opowieści, fraszek, limeryków, czy sonetów - “Rodem z Kozłowa”. To historia powstańca styczniowego Napoleona Zygmunta Rzewuskiego oraz jego rodziny. Autorskie spotkanie odbyło się w Domu Kultury w Małogoszczu. Na premierę książki autorka zaprosiła prawnuczkę i praprawnuczkę słynnego powstańca.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •