reklama

/>

Kielce

Spór o zwolnienie dyrektora Domu Środowisk Twórczych. W tle podziały w obozie rządzącym

Prezydent Bogdan Wenta zwołał w poniedziałek pilną konferencję prasową. Jej tematem były ostatnie wydarzenia, w związku z odwołaniem dyrektora Domu Środowisk Twórczych. Równie interesującą kwestią, co przyszłość Ryszarda Pomorskiego, są również coraz mocniej widoczne podziały w obozie Projektu Świętokrzyskie.

Czytaj dalej...

W Kielcach powstanie Rada Kobiet?

Są kielczankami reprezentującymi różne grupy społeczne, zawodowe i organizację. W Kielcach powstaje Rada Kobiet. W piątek w kieleckim ratusza, odbyło się pierwsze spotkanie z przedstawicielami władz miasta ze środowiskami kobiecymi.

Czytaj dalej...

Mężczyźni niszczyli auta na kieleckim osiedlu

Za niszczenie cudzej rzeczy odpowiedzą wkrótce dwaj nastoletni mieszkańcy Kielc, których chuligańskie wyczyny przerwali mundurowi z oddziału prewencji. Jak ustalili śledczy, 19-latek i jego rok młodszy kompan nocą na osiedlu Świętokrzyskim uszkodzili lusterka w 6 zaparkowanych samochodach. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi. Za swoje zachowanie mogą trafić do celi nawet na 5 lat.
Cała sytuacja wydarzyła się w nocy z czwartku na piątek. Przed godziną 2 do dyżurnego kieleckiej komendy dotarła informacja o dwóch chuliganach, którzy na osiedlu Świętokrzyskie mają rozbijać samochody. Na miejsce natychmiast ruszyli mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach i rozpoczęli poszukiwania wandali. W pewnym momencie zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisom sprawców. W ręce funkcjonariuszy trafił 19-latek i jego rok młodszy kolega. Obaj nie potrafili wyjaśnić powodu przypływu adrenaliny. Być może wpływ na ich zachowanie mógł mieć wypity wcześniej alkohol, bowiem badanie alkomatem wykazało że starszy miał 1,3 a młodszy około 1 promila w organizmie. Był to pierwszy taki wybryk obu młodych mężczyzn, którzy do tej pory nie byli notowani. Chuligański duet trafił za „policyjne kraty”.

 

Śledczy z Komisariatu Policji i w Kielcach ustalili, że mężczyźni uszkodzili 6 zaparkowanych aut, powodując swoim zachowaniem straty na kwotę przekraczającą 5000 złotych. Losy młodych chuliganów rozstrzygną się na sali sądowej, a grozi im do 5 lat więzienia.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

Czytaj dalej...

Akcja „Prędkość” w ten weekend

Przez najbliższy weekend policjanci z garnizonu świętokrzyskiego prowadzić będą działania pod kryptonimem „Prędkość”. Nadrzędnym założeniem akcji jest oczywiście poprawa bezpieczeństwa. Drogowi „piraci” stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Od początku bieżącego roku zauważalny jest wzrost zdarzeń drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Dlatego też na drogach województwa świętokrzyskiego podczas zbliżającego się weekendu przeprowadzone zostaną działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Policjanci wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i wideorejestratory będą dokonywać kontroli prędkości, „piraci drogowi” nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową.
Systematyczne prowadzone działania mają na celu zmniejszanie liczby zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych tragicznych w skutkach, w których osoby tracą zdrowie, a nawet życie. Prędkość natomiast wciąż pozostaje jedną z najczęstszych przyczyn powstawania wypadków.


Opr. JŻ
Źródło: KWP w Kielcach

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •