reklama

reklama

/>

Kielce

Wielkanocne tradycje

Święta wielkanocne mają bogatą symbolikę. Obfitują także w różnorodne zwyczaje. Wiele z nich kultywuje się do dziś. O dawnych tradycjach na kieleckiej wsi i tych, które przetrwały do dziś, opowiada etnograf Leszek Gawlik z Muzeum Wsi Kieleckiej.

Czytaj dalej...

Sprawdź rozkład jazdy autobusów w święta!

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi autobusy komunikacji miejskiej kursować będą według zmienionego plany. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym rozkładem.

W niedzielę i poniedziałek, autobusy miejskie w Kielcach będą kursować według świątecznego rozkładu, za wyjątkiem linii T, która w Wielkanoc zostanie zawieszona. Natomiast kursować będzie w Lany Poniedziałek. Dodatkowo Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia linię nocną N2 w nocy z dwudziestego pierwszego na dwudziestego drugiego kwietnia oraz z najbliższego poniedziałku na wtorek.

 

Czytaj dalej...

Spotkanie wielkanocne w Urzędzie Miasta

Tradycyjnie, przed Wielkanocą, dziennikarzom kieleckich mediów, życzenia świąteczne złożyły władze miasta. W ratuszu odbyło się tradycyjne spotkanie z mediami. Podczas niego rozmawiano nie tylko o sprawach dotyczących miasta, ale także o przygotowaniach do świąt i sposobach ich spędzania.

Czytaj dalej...

Miliony na rozwój przedsiębiorczości

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa działające na terenie województwa świętokrzyskiego będą mogły ubiegać się o voucher na zakup usługi doradczej. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przeznaczył na ten cel ponad 50 milionów złotych. Nabór wniosków już się rozpoczął.

Czytaj dalej...

Noc konfesjonałów na Karczówce

„Noc Konfesjonałów” na Karczówce powoli staje się tradycją. Kościół św. Karola Boromeusza dołączył do ponad 100 świątyni w Polsce, gdzie w trakcie Wielkiego Tygodnia będzie można przystąpić do sakramentu pokuty również w późnych godzinach nocnych.


Celem „Nocy Konfesjonałów” jest zwrócenie uwagi na duchowy wymiar Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W Wielki Czwartek i Wielki Piątek będzie można przystąpić na Karczówce do spowiedzi od godziny 19.00 do północy.

Pallotyni z Karczówki będą dostępni w konfesjonałach także w Wielką Sobotę, od godz. 9.00 do 13.00.

 

Czytaj dalej...

Ulicami Kielc przeszła Droga Krzyżowa

Setki wiernych wzięły udział w Świętokrzyskim Misterium Męki Pańskiej. Tradycyjnie już, w Wielki Wtorek, ulicami Kielc przeszła wieczorem Droga Krzyżowa. Podczas czternastu stacji, od kościoła św. Wojciecha do placu św. Jana Pawła II, uczestnicy modlili się w różnych intencjach.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •