reklama

/>

Kielce

Studenci UJK zaprezentują nowoczesną kolekcję ubrań, inspirowaną kulturą regionu świętokrzyskiego

Unikatową kolekcję ubrań, inspirowaną współczesną i historyczną sztuką ludową, folklorem, a także kulturą regionu świętokrzyskiego, zaprojektowali studenci III roku Wzornictwa Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Prace młodych ludzi, będzie można zobaczyć w Wojewódzkim Domu Kultury, 8 lutego, podczas specjalnego pokazu.

Czytaj dalej...

Korona zaczęła strzelanie w Turcji

Pierwszy sparing podczas zgrupowania w Turcji już za piłkarzami Korony Kielce. Żółto-czerwoni 3:0 pokonali 9. drużynę rumuńskiej ekstraklasy Politehnicę Iasi. Dwa gole strzelił Kostarykanin Felicio Brown Forbes, który po nieudanej rundzie jesiennej chce pokazać swoją wartość.

Czytaj dalej...

Największe serce świata zapłonęło dla Pawła Adamowicza

Na kieleckim rynku zapłonęło „Największe serce świata” w hołdzie dla Pawła Adamowicza. O godzinie 20.00 kilkadziesiąt osób ułożyło świece w kształcie serca, łącząc się w ten sposób z rodziną tragicznie zmarłego prezydenta i mieszkańcami Gdańska. Podobne wydarzenia zorganizowano w wielu miastach w Polsce, a największe z nich odbył się w Gdańsku na Placu Solidarności. Organizatorem wydarzenia w Kielcach był świętokrzyski Komitet Obrony Demokracji.

Czytaj dalej...

"Samorządom należy się pomoc" - radni Koalicji Obywatelskiej apelują o wsparcie we wprowadzaniu reformy edukacji

Rząd powinien pomóc w realizacji reformy edukacji – uważają kieleccy radni Koalicji Obywatelskiej i apelują do parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości by ci poparli projekt zmian w budżecie, autorstwa PO. Na jego podstawie, samorządy miałyby otrzymać więcej pieniędzy na dostosowanie szkół do większej liczby uczniów.

Czytaj dalej...

Nowy wodociąg na ulicy Zagnańskiej

Wodociągi Kieleckie rozpoczęły modernizację pierwszego odcinka wodociągu na ulicy Zagnańskiej w Kielcach. W środę podpisano umowę z wykonawcą inwestycji. Powstanie niespełna półtorakilometrowy odcinek sieci od Aresztu Śledczego do skrzyżowania z ulica Witosa.

Czytaj dalej...

Kielczanie żegnają prezydenta Gdańska. W środę odbędzie się kolejny milczący protest

Odwołane spektakle, flagi przepasane kirem, a  na rynku wciąż płoną znicze. Kielczanie solidaryzują się z gdańszczanami po tragicznej śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. W stolicy regionu trwa żałoba.  W Urzędzie Miasta wystawiono księgę kondolencyjną – smutek i żal, te słowa powtarzają się najczęściej.

Czytaj dalej...

PO apeluje do posła Tarczyńskiego o wypełnienie obietnicy nt. hali sportowej

Kiedy w 2016 roku drużyna Vive Kielce wygrała Ligę Mistrzów, poseł Dominik Tarczyński zadeklarował, że do końca jego kadencji rozpocznie się budowa hali sportowej na 15 tys. osób. Rok temu parlamentarzysta przekonywał, że ministerstwo sportu jest w stanie sfinansować inwestycję w 50%, a resztę powinien dołożyć samorząd województwa. „Dziś warunki dla posła są bardzo sprzyjające” przekonuje radna PO Agata Wojda i apeluje do niego, by wywiązał się ze złożonej deklaracji.

  • Dział: Kielce
  • Dodał:
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •