reklama

/>

Kielce

Duże zmiany w Urzędzie Marszałkowskim

Po wielu tygodniach pracy, zarząd województwa przedstawił nowy schemat organizacyjny Urzędu Marszałkowskiego. Blisko połowa departamentów została zlikwidowana. Ich obowiązki przejmą już istniejące jednostki lub te, których powstanie zakłada nowy regulamin. Wejdzie on w życie z początkiem marca.

Czytaj dalej...

Spór o zwolnienie dyrektora Domu Środowisk Twórczych. W tle podziały w obozie rządzącym

Prezydent Bogdan Wenta zwołał w poniedziałek pilną konferencję prasową. Jej tematem były ostatnie wydarzenia, w związku z odwołaniem dyrektora Domu Środowisk Twórczych. Równie interesującą kwestią, co przyszłość Ryszarda Pomorskiego, są również coraz mocniej widoczne podziały w obozie Projektu Świętokrzyskie.

Czytaj dalej...

W Kielcach powstanie Rada Kobiet?

Są kielczankami reprezentującymi różne grupy społeczne, zawodowe i organizację. W Kielcach powstaje Rada Kobiet. W piątek w kieleckim ratusza, odbyło się pierwsze spotkanie z przedstawicielami władz miasta ze środowiskami kobiecymi.

Czytaj dalej...

Mężczyźni niszczyli auta na kieleckim osiedlu

Za niszczenie cudzej rzeczy odpowiedzą wkrótce dwaj nastoletni mieszkańcy Kielc, których chuligańskie wyczyny przerwali mundurowi z oddziału prewencji. Jak ustalili śledczy, 19-latek i jego rok młodszy kompan nocą na osiedlu Świętokrzyskim uszkodzili lusterka w 6 zaparkowanych samochodach. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi. Za swoje zachowanie mogą trafić do celi nawet na 5 lat.
Cała sytuacja wydarzyła się w nocy z czwartku na piątek. Przed godziną 2 do dyżurnego kieleckiej komendy dotarła informacja o dwóch chuliganach, którzy na osiedlu Świętokrzyskie mają rozbijać samochody. Na miejsce natychmiast ruszyli mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach i rozpoczęli poszukiwania wandali. W pewnym momencie zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisom sprawców. W ręce funkcjonariuszy trafił 19-latek i jego rok młodszy kolega. Obaj nie potrafili wyjaśnić powodu przypływu adrenaliny. Być może wpływ na ich zachowanie mógł mieć wypity wcześniej alkohol, bowiem badanie alkomatem wykazało że starszy miał 1,3 a młodszy około 1 promila w organizmie. Był to pierwszy taki wybryk obu młodych mężczyzn, którzy do tej pory nie byli notowani. Chuligański duet trafił za „policyjne kraty”.

 

Śledczy z Komisariatu Policji i w Kielcach ustalili, że mężczyźni uszkodzili 6 zaparkowanych aut, powodując swoim zachowaniem straty na kwotę przekraczającą 5000 złotych. Losy młodych chuliganów rozstrzygną się na sali sądowej, a grozi im do 5 lat więzienia.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •