reklama

reklama

/>

Sportowo w skrócie

Sportowo w skrócie

Kolejne odejście z KSS-u, ale i sukces młodych szczypiornistek. Kolejne cele transferowe Effectora i niestety kontuzja Krzysztofa Lijewskiego. Zapraszamy na sportowe informacje w skrócie.

W ubiegłym tygodniu władze Kieleckiego Stowarzyszenia Sportowego poinformowały o wycofaniu się z rozgrywek PGNiG Superligi. W nowym sezonie Tygrysice występować będą w II lidze.  To sprawia, że z klubu co chwila odchodzą kolejne zawodniczki. W minionym tygodniu szeregi KSS-u opuściła Iwona Staś. W nowym sezonie występować będzie w barwach beniaminka SPR-u Olkusz. Problemy w klubie nie odbiły się zaś na formie młodziczek z Kielc. Zawodniczki KSS-u do lat 15 zdobyły w miniony weekend brązowy medal Pucharu ZPRP. W finale podopieczne Stanisławy Grzegolec pokonały MOS Tychy 27:21. W tym samym turnieju brały udział także młode szczypiornistki Żaka Kielce. One zajęły ostatnią lokatę. W rywalizacji chłopców zespół Vive Targów zajął siódme miejsce.

Effector się zbroi. Na celowniku zespołu Dariusza Daszkiewicza znalazł się przyjmujący PGE Skry Bełchatów Michał Bąkiewicz. Piąta drużyna ubiegłego sezonu pracuje nad przebudową składu. Nie będzie w nim raczej miejsca dla byłego reprezentanta Polski. Sam zawodnik ma w czym wybierać, bo jego usługami zainteresowany jest również AZS Olsztyn. Innym problemem mogą być finanse, bo Bąkiewicz jest jednym z najlepiej zarabiających siatkarzy Plus Ligi. Jeśli z tego transferu nic nie wyjdzie, to możliwe jest sprowadzenie innego zawodnika Skry, Konstantina Cupkovića. W Kielcach zostanie natomiast Adrian Staszewski, a niewykluczone że także Bartosz Sufa.

Krzysztof Lijewski, który powołany był na mecze reprezentacji w eliminacjach do Mistrzostw Europy, nie zagra z orzełkiem na piersi. Zawodnik Vive Targów Kielce złapał kontuzję. Popularny Lijek ma problem z achillesem i wg klubu potrzebny jest mu odpoczynek koło 3-4 tygodni. Kadra Michaela Bieglera rozegra w tym tygodniu dwumecz z Holandią i Ukrainą.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •