reklama

reklama

 

/>

Od ucznia do naukowca. Sympozjum Naukowe Dzieci za nami

Od ucznia do naukowca. Sympozjum Naukowe Dzieci za nami

Dzieci z naszego regionu mogły poczuć odpowiedzialność, jaka spoczywa na barkach wykładowców UJK. A to za sprawą IV Sympozjum Naukowego Dzieci, podczas którego mali prelegenci wygłosili ciekawe wykłady.

Tematem przewodnim był „Człowiek i świat – przestrzenie odkrywania”. Sympozjum towarzyszył również jarmark naukowy.

Sympozjum tradycyjnie rozpoczęło się powitaniem małych naukowców, którzy specjalnie na tę okazję wygłosili arcyciekawe prezentacje. Dla nich również mgr Karol Szary przygotował eksperymenty z udziałem ciekłego azotu.

Sympozjum składało się z siedmiu sesji naukowych. W każdej z nich czworo małych prelegentów przygotowało wykład na wybrany przez siebie temat. Tematyka dotyczyła m.in odkrywania świata, człowieka w świecie technologii i sportu.

- Opowiedziałam m.in. o wynalezieniu penicyliny, to jest znany nam wszystkim antybiotyk - powiedziała Natalia Głuszek, prelegentka. 

- Zaprezentowaliśmy pomysły, jakie są skopiowane bezpośrednio z przyrody, jak np. tamy, które zostały ściągnięte od bobrów - powiedzieli Mikołaj Florczak i Maciej Wileczek, prelegenci.

W ramach Sympozjum odbył się jarmark naukowy, który dla dzieci stanowił ogromną atrakcję. Dla przybyłych przygotowano gry i zabawy naukowe, doświadczenia chemiczne oraz zabawy sportowe.

Sympozjum Naukowe Dzieci odbyło się już po raz czwarty. Tym razem wzięło w nim udział 54 dzieci. Na auli zasiadło około 350 słuchaczy. Liczby te świadczą o tym, że Sympozjum corocznie odbywa się z sukcesem, a sama idea okazała się trafna.

- Sympozjum Naukowe dla dzieci to pierwsza taka w Polsce możliwość wypowiedzi dla dzieci ze szkół podstawowych – powiedziała dr Anna Wileczek, organizator Sympozjum. 

- Inwestycja w dziecko jest inwestycją najbardziej trafną i cenną, bo ona się później zwraca w sposób zwielokrotniony – dodał prof. Janusz Król, prorektor UJK w Kielcach.

Sympozjum Naukowe Dzieci ma charakter ogólnopolski. Na koniec wszyscy prelegenci zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami, a w każdej z siedmiu sekcji wyłoniono jedno, najlepsze wystąpienie.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych