reklama

reklama

/>

reklama

/>

Rusza "Projekt Świętokrzyskie"

Rusza "Projekt Świętokrzyskie"

„Projekt Świętokrzyskie” to nowe stowarzyszenie w województwie świętokrzyskim. Jego celem jest poprawa sytuacji naszego regionu i postawienie na ludzi, bo "tylko w drużynie można zdziałać wiele". Jego prezesem został europoseł Bogdan Wenta.

W czwartek zainaugurowano działalność nowego stowarzyszenia „Projekt Świętokrzyskie”. Europoseł Bogdan Wenta będzie musiał odnaleźć się teraz w nowej roli - prezesa stowarzyszenia.

- „Po co szukać daleko, skoro jest coś blisko?” - Chcemy zachęcić ludzi prostymi hasłami. Dajemy sobie rok i potem rzetelnie wyciągniemy wnioski – wyjaśnia Bogdan Wenta, prezes stowarzyszenia „Projekt Świętokrzyskie”.

Głównymi założeniami stowarzyszenia jest wyjście do ludzi i wsłuchanie się w ich głos. Jego członkowie chcą zwrócić uwagę na problemy, z jakimi boryka się województwo świętokrzyskie i postawić na pozytywne strony naszego regionu, by umocniły swoją pozycję jeszcze bardziej. Stąd na przykład chęć promowania regionalnych produktów, zaangażowanie w życie społeczeństwa młodych, ale i starszych.

- Trudno będzie wymyślić nowy dział gospodarczy, dlatego chcemy pobudzić to, co już jest i popytać, na co można zwrócić uwagę – mówi Bogdan Wenta, prezes stowarzyszenia „Projekt Świętokrzyskie”.

Wyjątkowe jest też logo. Mapa województwa świętokrzyskiego z wyraźnie zaznaczonymi Kielcami jako centrum.

- Ktoś kiedyś powiedział, że to zaciśnięta pięść. I o to chodzi. Działamy jako drużyna i tylko w zespole jesteśmy siłą – dodaje Bogdan Wenta, prezes stowarzyszenia „Projekt Świętokrzyskie”.

Ma ono symbolizować jedność całego województwa. Dlatego też na wczorajszą inaugurację zaproszono przedstawicieli poszczególnych powiatów, którzy symbolicznie dołączyli do drużyny i opowiedzieli o zaletach swoich terenów. Dziś stowarzyszenie wyszło do ludzi, by i oni mogli zabrać głos. Pierwsze spotkanie odbyło się w Kielcach.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •