reklama

reklama

/>

reklama

/>

Wielu Mikołajów, jeden cel

Wielu Mikołajów, jeden cel

6 grudnia jak co roku obchodzimy Mikołajki. W ten wyjątkowy dzień przedstawiciele różnych środowisk odwiedzają miejsca, w których mogą spotkać dzieci i obdarować je małym upominkiem. W Kielcach imieniny Mikołaja były także okazją do oficjalnego rozpoczęcia okresu przedświątecznego.

Mikołajki to dla każdego dziecka wyczekiwany od dawna dzień. Każdy z nas 6 grudnia marzy o drobnym upominku, miłym geście, czy nawet uśmiechu. Tej otuchy i radości potrzebują szczególnie najmłodsi pacjenci, którzy muszą w tym czasie przebywać w szpitalu. Z prezentami odwiedzili ich we wtorek przedstawiciele Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie.

- Włączyli się do tej inicjatywy przedsiębiorcy, zespoły sportowe i jesteśmy i my – przedstawiciele stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie – wyjaśnia Danuta Papaj ze Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie.

Choć do akcji włączyło się wiele różnych środowisk, każdemu przyświecał jeden cel – danie odrobimy radości dzieciom przebywającym w szpitalu.

- Myślę, że to taki szczytny cel. Dajemy im otuchy. Pewnie niemiło jest im spędzać mikołajki w szpitalu, dlatego postanowiłem tu przyjść – mówi Daniel Adamiec, mistrz Polski w boksie.

- Mikołaj nas namówił i musieliśmy dołączyć do jego szalonej zgrai – dodaje Canton i Anton z Letniego Chamskiego Podrywu.

To nie jedyni goście, którzy w Mikołajki odwiedzili Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach.

- To tylko jedna ekipa, ale będą też u nas przedstawiciele Fundacji Pomóżmy Marzeniom. Byli też samorządowcy, policjanci. Cały grudzień to taki szczególny czas w naszym szpitalu – tłumaczy Anna Mazur – Kałuża, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

- Jako samorząd województwa jesteśmy na tym punkcie wyczuleni. Chcemy się podzielić z dziećmi wsparciem – mówi Piotr Żołądek, członek zarządu województwa świętokrzyskiego.

Na specjalnych Mikołajów mogli liczyć też uczniowie.

- Mikołajki z Effectorem w SP12. Wspólnie robimy bombki – wyjaśnia Iwona Tusznio, nauczyciel ZSO nr 5 w Kielcach.

- To taka odskocznia dla nauki. Taki wyjątkowy dzień – mówi Marcin Komenda, Effector Kielce.

- Myślę, że to dla nich duże przeżycie, gdzie przychodzili do nich ktoś znany – dodaje Jakub Wachnik, Effector Kielce.

We wtorek, przy okazji Mikołajek na rynku najmłodsi kielczanie wspólnie z władzami miasta zaświecili choinkę. To symboliczne rozpoczęcie okresu przedświątecznego w Kielcach.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •