reklama

reklama

/>

reklama

/>

Bajkowe zabawy w kieleckim WDK-u

Bajkowe zabawy w kieleckim WDK-u

Były dmuchane zamki, występy artystyczne oraz spotkania edukacyjne z policją. W sobotę w w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyły się zabawy karnawałowe dla dzieci z najuboższych rodzin z terenu Kielc i powiatu ziemskiego kieleckiego. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „Projekt Świętokrzyskie”.

W sobotniej zabawie karnawałowej na dzieci czekały liczne atrakcje. Były postacie bajkowe, warsztaty taneczne, malowanie twarzy przez przyjezdnych z różnych krajów Europy wolontariuszy czy liczne zabawy sprawnościowe.

- Jesteśmy przygotowani, aby dla każdego było coś miłego, czyli dobry poczęstunek i jakiś miły przerywnik w zabawie – mówi Bogdan Wenta, prezes Stowarzyszenia „Projekt Świętokrzyskie”.

Impreza przeznaczona była dla dzieci z najuboższych rodzin w regionie. Z dużego zainteresowania zadowoleni byli organizatorzy.

- Frekwencja dopisuje. Dzieciaki są szczęśliwe, a to jest najważniejsze – mówi Joanna Winiarska, Stowarzyszenie „Projekt Świętokrzyskie”.

Ze spotkania najbardziej zadowoleni byli najmłodsi. Wśród licznych atrakcji, każdy znalazł coś dla siebie.

- Bardzo mi się tu podoba. Jest dużo zamków dmuchanych, maskotek i wiele fajnych atrakcji – chwali Natalia, uczestniczka zabawy.

Oprócz zabaw nie zabrakło także spotkań edukacyjnych. W wydarzeniu udział wzięli policjanci z wydziału prewencji ,którzy przeprowadzi z dziećmi warsztaty bezpieczeństwa.

- Będziemy bawić się z dziećmi i powtarzać to czego nauczyli się już w przedszkolu – informuje st. asp. Iwona Miter z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

W zabawie wzięło udział aż 412 dzieci z rodzin wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach oraz Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w powiecie kieleckim.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •