reklama

reklama

 

/>

reklama

 

/>

„Dzień Edukacji Prawnej”

„Dzień Edukacji Prawnej”

W tym roku po raz pierwszy 15 marca będzie Dniem Edukacji Prawnej. W Kielcach i w regionie organizowane będą konferencje i spotkania  adresowane do młodzieży i osób starszych chcących poznać ich prawa i zasady funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA we współpracy z Sądem Okręgowym w Kielcach.

Sądy w całej Polsce wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i chcą przybliżyć mieszkańcom zasady funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. W Kielcach w ramach Akademii Podstaw Prawa rusza cykl konferencji na które przyjść może każdy. 

- Sąd był i jest otwarty dla ludzi, chcemy aby ludzie nie bali się sadu, bo jest on po to, aby rozwiązywać sprawy ludzi – mówi sędzia Jan Klocek, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach.

Pierwsze spotkanie w Kielcach odbędzie się środę o godz. 15 w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze budynku Sądu Okręgowego przy ul. Sienkiewicza 5. Temat – upadłość konsumencka. Podobne konferencje odbywać się będą co kwartał.

- Ta inicjatywa skierowana jest do osób, które potencjalnie mogą być petentami sądu, ale walor edukacyjny jest tutaj oczywisty, dlatego zapraszamy również młodzież – informuje sędzia Jan Klocek, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach.

15 marca w Dniu Edukacji Prawnej odbędzie się również konferencja dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, na której omówione zostaną zagadnienia z zakresu prawa karnego, cywilnego, rodzinnego, a także z zakresu mediacji.

 Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA, we współpracy z Sądem Okręgowym w Kielcach.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych