reklama

reklama

/>

reklama

/>

Bezpłatny transport na badania do ŚCO

Bezpłatny transport na badania do ŚCO

Brak wolnego czasu i problem z dotarciem do szpitala – to najczęstsze wymówki, które powodują, że z badań profilaktycznych w kraju korzysta tylko 30% Polek. Teraz ma to się zmienić. Świętokrzyskie Centrum Onkologii zorganizowało bezpłatny transport dla Pań, które postanowiły przyjechać do Kielc na mammografię i cytologię.

 

Zdrowie ma się tylko jedno, dlatego warto o nie dbać i zapobiegać różnym chorobom. Niestety wciąż zbyt mało osób korzysta z bezpłatnych badań profilaktycznych, które mogą uchronić nas przed m.in. chorobami układu krążenia czy nowotworami. Świętokrzyskie Centrum Onkologii, aby zachęcić pacjentki do przebadania się, wynajęło dla nich specjalnego busa.

- Oferujemy bezpłatny dowóz. Wystarczy, że zbierze się 5 pań, wynajmujemy busa, który przywozi panie do ŚCO – tłumaczy Izabela Opalińska ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Samo badanie trwa zazwyczaj kilka minut i jest bezbolesne. Statystyki pokazują jednak, że w Polsce kobiety rzadko korzystają z mammografii czy cytologii.

- Zgłaszalność na badania profilaktyczne wynosi 25-30%. W krajach skandynawskich ten wskaźnik sięga do 80% - mówi prof. Stanisław Góźdź, dyrektor ŚCO.

Panie przyznają, że badać się trzeba, jednak czasami oprócz wymówki braku czasu i problemu dojazdu do szpitala, pojawia się też strach przed diagnozą.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii realizuje obecnie 8 projektów dotyczących wsparcia profilaktyki ukierunkowanej na wczesne wykrywanie raka piersi oraz wczesne wykrywanie raka szyjki macicy, współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Działania prowadzone są w czterech subregionach obejmujących łącznie 90 gmin.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •