reklama

reklama

/>

reklama

/>

Cytologia – bez kolejki, bez skierowania, z bezpłatnym dowozem do ŚCO

Cytologia – bez kolejki, bez skierowania, z bezpłatnym dowozem do ŚCO

W ramach Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem Szyjki Macicy Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza panie na bezpłatne badania cytologiczne. Bez kolejki, bez skierowania, z bezpłatnym dowozem do ŚCO. Informacje i rejestracja pod nr telefonu: 609 99 00 33.

Z profilaktycznej wycieczki po zdrowie  - na badania profilaktyczne w Świętokrzyskim Centrum Onkologii skorzystały w sobotę mieszkanki gminy Sędziszów. 20 pań przyjechało busem, specjalnie wynajętym przez ŚCO. Pięć z nich wykonało profilaktyczną mammografię, pozostałe – cytologię. Była to już druga wycieczka mieszkanek tej gminy na badania profilaktyczne. Do przyjazdu zmobilizowali je radni Sędziszowa: Bożena Wójcik i Rafał Dębicki. Jak podkreśla Bożena Wójcik, do takiej inicjatywy skłoniły ją własne kłopoty ze zdrowiem.

– Gdybym nie się nie zbadała, nie dałabym sobie szansy na wygranie z chorobą – mówi. – Zależy nam na tym, żeby zerwać z postawą „nie badam się, bo wolę nie wiedzieć”. Takie chowanie głowy w piasek może kosztować życie – dodaje Rafał Dębicki.

Wszystkie uczestniczki tej wycieczki profilaktycznej otrzymały kobiece upominki. – Cieszę się, że tu  przyjechałam. Mam niepełnosprawne dziecko, dlatego badam się, bo mam dla kogo żyć – powiedziała pani Iwona.

ŚCO zaprasza mieszkanki województwa świętokrzyskiego na profilaktyczne wycieczki po zdrowie – na badania cytologiczne do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w ramach programu „Być świadomą kobietą” – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie świętokrzyskim, dofinansowanego z Funduszy Europejskich. Badania są przeznaczone dla kobiet w wieku 25-59 lat. Rejestracja i zamawianie bezpłatnego transportu na badania pod numerem telefonu: 609 99 00 33. Placówka dysponuje również bezpłatnym transportem dla osób z niepełnosprawnościami.


Jak informuje dr Leszek Smorąg, ginekolog onkolog, kierownik projektu „Być świadomą kobietą”, w 2015 roku  w województwie świętokrzyskim na inwazyjnego raka szyjki macicy zachorowało 77 kobiet. Nowotwór w stadium przedinwazyjnym stwierdzono u 49 kobiet. 53 mieszkanki świętokrzyskiego zmarły z powodu raka szyjki macicy. – Tych śmierci można było uniknąć, gdyby kobiety regularnie się badały – podkreśla dr Smorąg.

Źródło: ŚCO

 

Zdjęcia: ŚCO

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •