reklama

reklama

/>

reklama

/>

„Obywatelska Kontrola Wyborów” - ogólnopolski program KOD-u

„Obywatelska Kontrola Wyborów” - ogólnopolski program KOD-u

Świętokrzyski oddział Komitetu Obrony Demokracji ruszam z ogólnopolskim projektem „Obywatelska Kontrola Wyborów”.

KOD reaguje na uchwalone przez Sejm zmiany w ordynacji wyborczej autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Nowelizacja wprowadziła definicję znaku "x" na karcie do głosowania jako "co najmniej dwóch przecinających się linii", natomiast inne znaki poczynione przez wyborcę poza kratką, jak również wkraczające w ich obręb, mają nie mieć wpływu na ważność głosu. Zdaniem Komitetu może to otwierać furtkę do fałszerstw.

„Nie możemy być obojętni Wobec łamania przez rząd i prezydenta ładu konstytucyjnego i wszelkich zasad demokracji. Wchodzące w życie zmiany ordynacji wyborczej grożą organizacyjnym chaosem i otwierają pole do manipulacji wynikiem wyborów” – mówi Monika Szafraniec – przewodnicza świętokrzyskiego oddziału KOD

KOD planuje zaktywizować mieszkańców świętokrzyskiego do czynnego udziału w wyborach w charakterze „mężów zaufania” lub członków komisji wyborczych, tak aby ci w ten sposób mogli sprawować kontrolę nad wydarzeniem. Mężowie zaufania podczas wyborów to reprezentanci kandydata w komisjach wyborczych. Ich zadaniem jest obserwowanie przebiegu wydarzenia ze szczególnym uczuleniem na ewentualne naruszenia procedur. Ci którzy chcieliby przystać na propozycję Komitetu Obrony Demokracji mają przejść szkolenia dotyczące zasad wyborczych.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •