reklama

reklama

 

/>

Bliżej na badania. ŚCO zakupiło pierwszy w Polsce cytobus

Bliżej na badania. ŚCO zakupiło pierwszy w Polsce cytobus

Pierwszy w Polsce cytobus zakupiło Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Mobilny gabinet ginekologiczny wyposażony jest w nowoczesny sprzęt umożliwiający przeprowadzenie badań profilaktycznych.  Teraz to specjaliści dotrą do pań, które będą chciały wykonać cytologię.

Cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii to pierwszy w Polce mogilny gabinet ginekologiczny. Wyposażony jest on w fotel, niezbędne meble, szafki na dokumentację medyczną i pobrany materiał diagnostyczny.  Teraz na badania cytologiczne, będzie jeszcze bliżej.  

-  W tej chwili nie ma już wymówek, że nie ma możliwości zrobić badania bo trzeba dojechać, to my dojedziemy tym właśnie gabinetem do pacjentów – mówi prof. Stanisław Góźdź, dyr. Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Dzięki Programowi Profilaktyki Raka Szyjki Macicy liczba kobiet, które zgłaszają się na badania cytologiczne  wzrasta – informuje dr Leszek Smorąg, ginekolog ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.  Co miesiąc wykonujemy już ponad 500 badań cytologicznych – dodaje.

- Szczęśliwie udaje nam się wykryć to o co chodzi w tym projekcie. Pojawiają się pacjentki ze wczesnym stadium choroby czyli są to pacjentki na etapie przednowotworowym i o to chodzi w profilaktyce – mówi dr Leszek Smorąg, ginekolog ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.  

Bo tylko wczesne wykrycie raka, pozwala na jego wyleczenie. Specjalistyczny pojazd został zaprojektowany i zakupiony w ramach projektu  „Być świadomą kobietą - wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy”,  realizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii przy wsparciu funduszy unijnych.  Cytobus kosztował 280 tys. zł.

- Inwestycja w zdrowie to jest najlepsza inwestycja, zyskujemy nowe możliwości, mobilny gabinet, dwa programy profilaktyczne realizowane przez ŚCO powodują, że zbliżamy się do pacjenta – mówi Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Cytobus wyruszy w trasę po regionie już za kilka dni.  

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych