reklama

/>

"Edukacja dla zdrowia" - minister Anna Zalewska rozpoczęła cykl debat w Kielcach

"Edukacja dla zdrowia" - minister Anna Zalewska rozpoczęła cykl debat w Kielcach

Ciężkie tornistry, epidemia otyłości, mała aktywność ruchowa. W Kielcach, minister Anna Zalewska rozpoczęła cykl debat o edukacji prozdrowotnej i zdrowym stylu życia dzieci w szkołach podstawowych i średnich.

Ministerstwo Edukacji Narodowej kładzie nacisk na zdrowy styl życia dzieci i młodzieży. Minister Anna Zalewska rozpoczęła cykl konferencji regionalnych „Edukacja dla zdrowia”. Pierwsza dyskusja z nauczycielami i pracownikami Sanepidu odbyła w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Bardzo ważne jest aby zwiększać świadomość swojego zdrowia, przede wszystkim najmłodszych uczniów - przekonuje Marek Tombarkiewicz, Ministerstwo Zdrowia

- Czas kiedy dziecko się rozwija jest czasem kształtowania się tak naprawdę na okres dorosłości, tutaj zaniedbania mogą mieć złe skutki. Jeżeli zwiększymy liczbę komórek tłuszczowych, to one już nigdy nie spadną do tej liczby. Przeoczenie zagrożeń związanych z otyłością w tym wieku nastu lat, może skutkować już na to, że w wieku dorosłym ta osoba będzie zawsze zagrożona otyłością. - mówi Marek Tombarkiewicz, Ministerstwo Zdrowia

W spotkaniu wzięli udział m.in. świetokrzyski kurator oświaty, który przekonywał dyrektorów szkół i rodziców, jak ważna jest świadomość, właściwa edukacja i profilaktyka zdrowotna. Ponadto w szkołach będą realizowane specjalne programy w zakresie edukacji zdrowotnej. Konferencja w Kielcach była pierwszą z dwunastu zapowiedzianych konferencji regionalnych.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •