reklama

reklama

/>

reklama

/>

„Ziemia bez Plastiku” - w weekend potrwa akcja sprzątania Ziemi

„Ziemia bez Plastiku” - w weekend potrwa akcja sprzątania Ziemi

Zaczęli od sprzątania Kieleckiego Zalewu, Karczówki i Kadzielni. Z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Ziemi, ponad 400 osób, w tym chyba najwięcej tych najmłodszych wzięło udział w akcji pod hasłem „Ziemia bez Plastiku”.

22 kwietnia będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji już w piątek, w ramach inicjatywy stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie, wystartowała akcja „Ziemia bez Plastiku”. Sprzątanie rozpoczęli uczniowie kieleckiego ekonomika, którzy zbierali odpady nad Kieleckim Zalewem.

W tym samym czasie młodzież ponadgimnazjalna i ich młodsi koledzy sprzątali także tereny Kadzielni oraz Karczówki.
 
Celem akcji jest przede wszystkim budowanie świadomości ekologicznej.

- Możemy trochę nasz świat ochronić od zniszczeń i sądzę, że to jest chyba najważniejszym celem naszej akcji. - mówi Bogdan Wenta, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Do akcji może przyłączyć się każdy. W sobotę stowarzyszenie „Nasz Ruch”, zachęca do wspólnego sprzątania osiedla Sieje. Zbiórka o godz. 12.00 na boisku przy bloku nr 1. Porządkowanie Ziemi odbędzie się w całym powiecie kieleckim.

- Będziemy sprzątać w Bilczy, Morawicy i Cedzynie. - mówi Danuta Papaj, stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie.

Do udziału we wspólnym sprzątaniu Ziemi wystarczą dobre chęci. Worki i rękawiczki dla wolontariuszy zapewniają organizatorzy oraz przedsiębiorstwa które biorą udział w akcji. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, ilość odpadów z roku na rok wzrasta. W ubiegłym roku na jednego mieszkańca Polski przypadało o 20 kg odpadów więcej niż w roku poprzednim.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •