reklama

/>

Ludowcy przedstawili swój program. Wojewódzka Konwencja Samorządowa PSL

Ludowcy przedstawili swój program. Wojewódzka Konwencja Samorządowa PSL

W Targach Kielce odbyła się Wojewódzka Konwencja Samorządowa Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Adam Jarubas, prezes PSL w regionie przedstawił program partii Rzeczpospolita Samorządowa. Jego głównym założeniem jest zatrzymanie wyludniania się województwa świętokrzyskiego oraz poprawa sytuacji gospodarczej regionu poprzez wspieranie inwestycji i rozwój szkolnictwa zawodowego i wyższego. Szef ludowców w regionie zapewnił również, że rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej nadal będzie priorytetem władz województwa.

- Jesteśmy tutejsi, pracujemy w gminach, powiatach i województwie. Nie jesteśmy uzurpatorami. To mieszkańcy od lat powierzają nam odpowiedzialność za sprawy regionu i z tego zobowiązania wywiązujemy się najlepiej, jak potrafimy. Władza powinna być blisko ludzi, a nie tak jak dziś mamy do czynienia z niszczeniem samorządności z centralizacją państwa - podkreślał Adam Jarubas.

Adam Jarubas mówił również o rozwoju turystyki. W ostatnich latach w tę branżę zainwestowano ponad 350 mln złotych, powstało 75 nowych obiektów noclegowych. W swoim wystąpieniu marszałek podkreślił, że ludowcy nadal będą pracować dla młodzieży, przypomniał o programach wspierających jej rozwój i aktywizację - Mania działania czy Liderzy dla młodzieży. Sporo miejsca poświęcił tematyce związanej z rozwojem terenów wiejskich i pomocy dla rolników, a także poprawy jakości i dostępności do służby zdrowia oraz opieki przedszkolnej i nad dziećmi do lat trzech. Adam Jarubas podkreślał przede wszystkim to, co przez ostatnie lata udało się zrobić w regionie np. wzrost inwestycji w pozyskiwaniu energii odnawialnej, budowa dróg, rozwój edukacji i internetowej sieci szerokopasmowej.

- Przed nami trudna kampania, bo przeciwnik nie zna żadnych zasad i nie cofnie się przed kłamstwem i propagandą. Przed nami jeszcze dużo pracy dla regionu, dla wszystkich mieszkańców, niech te wybory nie będą przeciwko komuś, ale za kimś - wygrajmy te wybory - mówił Adam Jarubas, prezes PSL w regionie.

Później na scenie pojawił się Władysław Kosiniak-Kamysz. Na początku zwrócił się do działaczy.

- Nie wszystko się jeszcze udało, ale jesteśmy i będziemy najlepsi bo Polska dzisiaj potrzebuje takiej normalnej, racjonalnej odpowiedzi, potrzebuje Rzeczpospolitej Samorządowej, potrzebuje tego co łączy, a nie dzieli. Ta relacja Adama Jarubasa i zdanie raportu z tego co już zrobiono i co zostało zaplanowane do zrobienia, jest dzisiejszą miarą odpowiedzialności za województwo świętokrzyskie. Jesteście zwycięzcami, ale muszę Wam jasno powiedzieć, że nigdy nic nie jest dane raz na zawsze - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL

Emocje na sali wzrosły jeszcze bardziej, gdy prezes ludowców odniósł się do sobotniej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w regionie i ostro skrytykował działania rządu. Jego przemówienie co chwilę przerywano oklaskami.

- Dzisiaj w Kielcach są też inni goście, ja się czuję jak u siebie, nie wiem jak oni. Bo to wstyd przyjeżdżać w czasie, gdy tak wiele obietnic się nie zrealizowało. Obiecywali dużo wcześniej tę rozmowę z Polakami, że będą słuchać, a zapomnieli o tej obietnicy, ale nie zapomnieli o premiach i nagrodach - w tym są naprawdę dobrzy, bo im się należało i teraz się obudzili i chcą nadrobić. Chcę ostrzec rodaków: nie dajcie się nabrać na tę maskę pokory i pracowitości. Na tę maskę, którą umiejętnie przybierali w kampaniach wyborczych, nie można się w tych wyborach dać oszukać politycznym faryzeuszom - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Prezes ludowców zaznaczył, że ich sztandarowym punktem programowym na najbliższe i kolejne wybory jest obywatelski projekt „Emerytura bez podatku”, pod którym trwa zbieranie podpisów.

- Nie wejdziemy z nikim w koalicję jeśli nie porze tego pomysłu - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL

W Wojewódzkiej Konwencji Samorządowej uczestniczyło ponad 700 działaczy PSL z całego regionu świętokrzyskiego.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •