reklama

/>

Promocja regionu i edukacja młodzieży za pomocą nowych technologii

Promocja regionu i edukacja młodzieży za pomocą nowych technologii

Możliwość pokazania dobrych praktyk pracy z młodzieżą i promocja województwa świętokrzyskiego poza granicami kraju. Regionalne Centrum Wolontariatu razem z międzynarodowymi organizacjami z Anglii i Włoch, w naszym regionie nagrają piętnaście filmów edukacyjnych dla młodzieży przy użyciu technologii VR, czyli wirtualnej rzeczywistości.  

Regionalne Centrum Wolontariatu razem z międzynarodowymi organizacjami z Anglii i Włoch, nagrają 15 filmów edukacyjnych dla młodzieży przy użyciu najnowszych technologii. Przy czym będą także promować region świętokrzyski na całym świecie. W ramach projektu wolontariusze nagrają instruktażowe i szkoleniowe materiały wideo dotyczące prowadzenia zajęć z młodzieżą, przeznaczone dla pracowników młodzieżowych w całej Europie. Filmy zostaną nagrane za pomocą kamery sferycznej, która pozwala rejestrować obraz w zakresie 360 stopni.

- Wyjątkowością tego projektu jest to, iż używamy najnowszych technologii – przekonuje Michał Braun, Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Jak przekonują twórcy projektu jego celem jest pokazanie, aby młodzi ludzie mogli z wykorzystaniem nowych technologii, rozwijać pracę z młodzieżą i przesuwać granicę, na które pozwalają nam innowacyjne metody. Dają one także możliwość rewolucyjnego zastosowania w edukacji. Filmy będą przedstawiać trzy rodzaje aktywności.

- Będą to energizery, ćwiczenia rozgrzewające grupę, zachęcające, pobudzające. Drugie ćwiczenia to budowanie grupy, integracyjne i trzeci rodzaj, to ćwiczenia pokazujące jak pracować w środowisku różnokulturowym – mówi Maciej Ziernik, Prezes Zarządu Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Poza rolą edukacyjną, filmy będą miały promować nasz region. Nakręcone zostaną w 15 najciekawszych miejscach w Świętokrzyskiem, m.in. w Chęcinach, Opatowie czy w Muzeum Orła Białego w Skarżysku. Ponadto materiały wideo będą prezentowane na targach edukacyjnych w Londynie, Florencji i Polsce. Międzynarodowy projekt powstał w ramach programu Erasmus+.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •