reklama

/>

Zakończyła się modernizacja kanalizacji na ulicach Zagnańskiej i Witosa

Zakończyła się modernizacja kanalizacji na ulicach Zagnańskiej i Witosa

Renowacja kanalizacji na ulicach Zagnańskiej i Witosa w Kielcach, to jeden z  etapów realizacji dużego projektu inwestycyjnego Wodociągów Kieleckich, wartego 88 milionów złotych. Wcześniej modernizację sieci kanalizacyjnej wykonano na sześciu kieleckich ulicach.

Bez większych utrudnień w ruchu, szybciej i taniej niż tradycyjnie.  Modernizacja sieci kanalizacyjnej na ulicach Zagnańskiej i Witosa – zakończona. We wtorek w siedzibie Wodociągów Kieleckich podpisano dokumenty odbioru inwestycji.  

- Miasto Kielce w tym rejonie planuje duże inwestycje drogowe, my wykonaliśmy nasze prace przed ich rozpoczęciem – mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Sieć kanalizacyjna na obu ulicach powstała na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. To zdjęcia z wnętrza rur, na których widać jak wyglądały przed i po renowacji. Prace modernizacyjne na kieleckich wylotówkach trwały siedem miesięcy, wykonano je przy wykorzystaniu nowoczesnej, bezwykopowej metody naprawiania.

-Większość z Państwa nawet nie zauważyła, że te prace modernizacyjne zostały wykonane, ponieważ nie było większych utrudnień w ruchu – podkreśla Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Metoda ta polega na wprowadzeniu do rurociągu specjalnego rękawa, który przy pomocy pary lub gorącej wody zostaje rozprężony i przyjmuje kształt rury. Dzięki temu kanalizacja jest uszczelniona i jak nowa.

- Dajemy nawet 50 lat gwarancji, że ta kanalizacja będzie funkcjonować – mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Renowacja sieci kanalizacyjnej na kieleckich wylotówkach kosztowała prawie dwa miliony złotych. Wcześniej podobną renowację wykonano na sześciu kieleckich ulicach.

To jeden z etapów unijnego projektu inwestycyjnego Wodociągów Kieleckich, wartego prawie 88 milionów złotych. W planach jest również budowa nowych odcinków kanalizacji w Kielcach, gminie Sitkówce Nowinach i Masłowie. Wiele z tych projektów jest już na etapie ogłaszania lub rozstrzygania przetargów. Wszystkie prace mają się zakończyć do 2020 roku.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •