reklama

/>

Dofinansowanie na kieleckie ulice

Dofinansowanie na kieleckie ulice

25 milionów złotych z „Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej” otrzymało województwo świętokrzyskie.

W Kielcach z pieniędzy przekazanych przez rząd wyremontowane i zmodernizowane zostaną trzy ulice: Radiowa, Kaczorowskiego oraz Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. IX Wieków Kielc do skrzyżowania z al. Tysiąclecia Państwa Polskiego - mówi Jarosław Skrzydło z Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Wysokość dofinansowania inwestycji w gminie Kielce to ponad milion dwieście tysięcy złotych. Drogi, które w Kielcach przejdą remont od kilku lat są jedynie łatane, czego efekt nie utrzymuje się dłużej niż przez kilka miesięcy.

Do urzędu wojewódzkiego wpłynęło 107 wniosków na wsparcie budowy dróg lokalnych. Dofinansowanie dostało dziesięć z nich. Między innymi powiaty: kielecki, starachowicki i sandomierski oraz gminy: Jędrzejów, Miedziana Góra, Morawica, Starachowice, Strawczyn i Staszów. W Kielcach przetarg na remont dróg powinien być gotowy w najbliższych dniach.

Inny przetarg bo dotyczący przebudowy ulicy Olszewskiego nie wyłonił wykonawcy. Najtańsza złożona w nim przekracza budżet inwestycji o ponad 5 milionów złotych - dodaje Jarosław Skrzydło.

Najtańszą ofertę złożyła firma Intercor z Zawiercia, jej kwota to prawie 37,5 milionów złotych. Najdroższą na ponad 44 miliony przedstawiła spółka Mosty Łódź. W budżecie zarezerwowaliśmy na ten cel niespełna 32 miliony złotych. W związku z sytuacją wciąż nie wiadomo czy przetarg zostanie unieważniony czy w budżecie uda się znaleźć dodatkowe pieniądze na ten cel.

Pieniądze na przebudowę drogi Olszewskiego pochodzić będą z projektu Rozwój Komunikacji Publicznej w Kielcach, w którego budżecie jest 300 milionów złotych. Jest więc możliwość, że brakująca kwota zostanie przesunięta w ramach tych środków.

W planach inwestycji jest powstanie łącznika w kierunku wschodnim, który będzie się kończył na skrzyżowaniu ulic Zagnańskiej i Witosa, oraz budowa nowego wiaduktu nad linią kolejową.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •