reklama

/>

Wielki sukces studentów Politechniki Świętokrzyskiej

Wielki sukces studentów Politechniki Świętokrzyskiej

Trzecie miejsce zajęli studenci Politechniki Świętokrzyskiej na zawodach łazików marsjańskich, University Rover Challenge. To nie jedyny sukces kieleckich żaków w ostatnich dniach. Drużyna Koła Naukowego „Klakson” zwyciężyła w wyścigach własnoręcznie wykonanych, elektrycznych bolidów.

Politechnika Świętokrzyska może być dumna ze swoich studentów. Drużyna IMPULS, która brała udział w zawodach łazików marsjańskich w Stanach Zjednoczonych, znalazła się na podium. Kielczanie w University Rover Challenge zajęli trzecie miejsce. Wygraną zaś mogą pochwalić się żacy z Koła Naukowego „Klakson”, którzy ścigali się w Bydgoszczy, własnoręcznie wykonanymi bolidami.

- Przede wszystkim to sukces naszych studentów - przekonuje prof. Wiesław Trąmpczyński, rektor PŚk.

W zawodach bolidów wzięło udział siedem zespołów z całej Polski. Kielecki pojazd wyróżnił się już podczas startu, kiedy okazało się, że przyspiesza lepiej niż maszyny konkurencji.

- Ruszyłem, po czym patrzę, nikt za mną nie jedzie. Myślałem, że wystartowałem za wcześnie - mówi Daniel Bełtowski, kierowca bolidu.

W zawodach chodziło o to, by przejechać jak najwięcej okrążeń, mając ograniczone źródło zasilania. Wszystkie pojazdy posiadają bowiem silniki elektryczne. Kielecki bolid okrążył tor 26 razy, pokonując o jeden ekipę gospodarzy.

Jak przekonują studenci i kadra Politechniki, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Prawdziwym testem ma być wrześniowy wyścig w Poznaniu.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •