reklama

/>

Komedia Szekspira na zakończenie sezonu w Teatrze Stefana Żeromskiego

Komedia Szekspira na zakończenie sezonu w Teatrze Stefana Żeromskiego

Ostatnia w tym sezonie premiera w Teatrze Stefana Żeromskiego w Kielcach. W najbliższą sobotę widzowie zobaczą „Jak wam się podoba” na podstawie komedii Wiliama Szekspira. Spektakl reżyseruje Maja Kleczewska.

„Jak wam się podoba”  to jedna z najbardziej znanych komedii  Williama Szekspira, wystawiana w teatrze setki razy w różnych wersjach. Ta w ujęciu Mai Kleczewskiej to powrót do pytania o naszą tożsamość płciową i społeczną, a także poszukiwanie własnego ja.

Akcja sztuki, napisanej w 1599 roku, rozgrywa się na dworze francuskiego księcia, który tępi wszelkie przejawy nieposłuszeństwa, jego córka Rozalinda i wszyscy wolnomyśliciele uciekają do lasu Ardeńskiego.  Tam kwitnie swobodna inwencja i... twórczość.

- Ten las jest pełen magicznych zdarzeń, bohaterów spotykają tam różne sytuacje, które staja się jakimś lustrem i zaczynają się w nich przeglądać i odkrywać samych siebie – mówi   Maja Kleczewska, reżyserka.  

- W pewnym momencie Rozalinda przemienia się w mężczyznę, tylko my potraktowaliśmy tę jego transformację  jako zanurzenie się w swój stan wewnętrzny jako swego rodzaju chorobę, depresje – mówi Łukasz Chotkowski, scenarzysta.

Na scenie zobaczymy dwunastu aktorów, gościnnie wystąpią Marta Ścisłowicz, Sebastian Perdek i Kamil Studnicki. Maja Kleczewska to wielokrotnie nagradzana wybitna interpretatorka Szekspira czy Czechowa, laureatka Srebrnego Lwa weneckiego Biennale 2017 za innowacje w teatrze. Na swoim koncie ma także między innymi Paszport „Polityki”. Spektakl „Jak wam się podoba” zostanie zaprezentowany w sobotę – 16 czerwca, o godzinie 19.00.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •