reklama

/>

Kadzielnia jeszcze bardziej atrakcyjna dla turystów

Kadzielnia jeszcze bardziej atrakcyjna dla turystów

W rezerwacie Kadzielnia powstaje ścieżka pieszo-rowerowa wraz z kładką, która połączy drogę dojazdową do amfiteatru ze ścieżką od strony ulicy Pakosz. Wzdłuż przejścia pojawią się tablice informacyjne dotyczące geologii i przyrody Kadzielni. Prace potrwają do końca roku.

Kadzielnia, kiedyś kamieniołom dziś rezerwat geologiczny, chętnie odwiedzany przez turystów. To wizytówka Kielc. Państwo Chilimoniuk  przyjechali wraz z dziećmi z Lublina.

- My już dużo zwiedzaliśmy, byliśmy na Świętym Krzyżu i na Łysicy teraz tutaj chcielibyśmy zobaczyć - mówią Joanna i Mariusz Chilimoniuk, turyści z Lublina.

A jest tu co oglądać: skałka geologów, amfiteatr czy podziemna trasa turystyczna. Teraz atrakcji dla zwiedzających będzie jeszcze więcej. W rezerwacie powstaje ścieżka pieszo-rowerowa wraz z kładką, która połączy drogę dojazdową do amfiteatru ze ścieżką od strony ulicy Pakosz. Osuwisko na Wzgórzu Harcerskim zostanie zabezpieczone, pojawi się też nowe oświetlenie.

- Kadzielnia to ważny punkt na mapie Kielc o ponadregionalnym znaczeniu - mówi Michał Poros, kierownik Centrum Geoedukacji

Ścieżka ma mieć nie tylko charakter rekreacyjny, lecz także edukacyjny, wzdłuż trasy pojawią się tablice informacyjne na temat historii i geologii Kadzielni, będą też nowe  ławeczki i punkt edukacyjny o wodzie.

- Do tego jeszcze tarasy widokowe i infrastruktura dla turystów - dodaje Michał Poros, kierownik Centrum Geoedukacji

Rezerwat od lat zmienia swój wizerunek. Odkąd udostępniono jaskinie, zwiedzających przybywa tu z roku na rok. W sezonie Kadzielnię odwiedza nawet 18 tysięcy osób. Nowa inwestycja pozwoli zatrzymać turystów na dłużej, twierdzi Dominik Kowalski, przewodnik świętokrzyski.

Budowa ścieżki na Kadzielni wraz z kładką to element większego projektu jaki realizuje Geopark Kielce, zakłada on rozbudowę infrastruktury edukacyjnej na terenach cennych  przyrodniczo. Na realizację wszystkich prac pozyskano unijne dofinansowanie z Regionalngo Programu  Operacyjnego, koszt inwestycji na Kadzielni to około osiem milionów złotych.

Prace potrwają do końca roku.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •