Logo
Wydrukuj tę stronę

Miasto nie dofinansuje klubu PGE Vive Kielce

Miasto nie dofinansuje klubu PGE Vive Kielce

PGE Vive Kielce bez miejskiego dofinansowania. Prezydent Wojciech Lubawski zapowiedział, że ratusz nie przekaże 4,5 mln zł wsparcia dla Żółto-biało-niebieskich. Czy to oznacza, że klub może przestać istnieć?

Co dalej z klubem PGE Vive Kielce? Kilka dni temu, prezes Bertus Servaas oficjalnie zwrócił się do władz miasta z prośbą o dofinansowanie klubu kwotą 4,5 mln zł. Ratusz przekonuje jednak, że takich pieniędzy nie ma. Wojciech Lubawski zwraca uwagę, że w tym roku klub otrzymał już 2,5 mln zł w ramach promocji miasta poprzez sport. Kwotę tę wypłacono w całości w lutym. Jak mówi prezydent, w przypadku Korony Kielce, gdzie na tej samej zasadzie przekazywana jest identyczna suma, że pieniądze przekazywane są na bieżąco. Przekonuje też, że brano pod uwagę kolejne wsparcie Żółto-biało-niebieskich, ale w znacznie niższej wysokości.

- Spotkałem się wielokrotnie z prezesem Servaasem i mówiłem, że jeśli będzie możliwość, po połowie roku, to postaramy się znaleźć maksymalnie kilkaset tysięcy złotych - mówi Wojciech Lubawski.

Dotychczas, przez 10 lat, jak przekonuje prezydent Lubawski, miasto wsparło Vive kwotą 22 mln zł. Zwrócił on również uwagę, że dodatkowe środki dla Żółto-biało-niebieskich, musiałyby pochodzić z tzw. „wydatków bieżących”.

 

Co brak dofinansowania może oznaczać dla PGE Vive Kielce? W jednym z ostatnich wywiadów, Bertus Servaas przekonywał, że wypadnięcie z europejskiej czołówki. Jak możemy przeczytać w Przeglądzie Sportowym, w konsekwencji konieczne będzie obniżenie kontraktów lub sprzedaż zawodników.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo. W nim więcej szczegółów.





© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.